Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować BMW X3 ?

Posiadanie samochodu jest praktyczne, tylko pojazd to awaria… I niestety, doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Z drugiej strony, pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, wyniki będą zupełnie inne. Bez względu na przyczynę, BMW X3, które nie jeździ, jest trudne do przeniesienia, a jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego garażu. W tym przewodniku wyjaśnimy jak holować BMW X3, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw zapoznamy się z zasadami holowania BMW X3, następnie jak holować BMW X3 samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować BMW X3

W rzeczywistości można holować swój pojazd. Z drugiej strony, jeśli chcesz wejść w holowanie BMW X3 będziesz musiał trzymać się jakiejś regulacji. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć swoje BMW X3, może narazić Ciebie i innych kierowców, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas panować nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać w pierwszy

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania upewnij się, że BMW X3 i holujący samochód są odpowiednio wyrównane, aby zachować świetne zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowane BMW X3 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty powiązanej z pierwszym pojazdem, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Nieszczelny wtryskiwacz w moim BMW X3, co robić ?

Jak samodzielnie holować BMW X3

Teraz, gdy już się dowiedziałeś podstawowe zasady bezpiecznego holowania BMW X3, przedstawimy Ci różne techniki, aby to zrobić:

 • Do holowania BMW X3 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania BMW X3 możesz użyć jednego z trzech istniejących haków holowniczych drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Posiadaj funkcjonalną sygnalizację holowanego BMW X3.

Oto przepisy, których należy się trzymać, jeśli chcesz holuj swoje BMW X3. Z drugiej strony pamiętaj, że ta alternatywa powinna być używana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zalecamy zapoznanie się z następną sekcją.

Odholuj swoje BMW X3 przez profesjonalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego BMW X3 w dobrych warunkach, pozostaje najrozsądniejszym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może wydawać się to drogim rozwiązaniem, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na korzystanie z ich usług całkowicie za darmo. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o komplikacje, z którymi masz do czynienia.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jakie paliwo do BMW X3 ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania BMW X3 w dobrych warunkach.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat BMW X3, spójrz na kategorię BMW X3.

Ссылка на основную публикацию