Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Chevroleta Aveo ?

Posiadanie samochodu jest praktyczne, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że również najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają przez szczeliny. Jednak pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. Bez względu na przyczynę, Chevrolet Aveo, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia, a jedynym ratunkiem jest często holowanie go do najbliższego garażu. W tym artykule nauczymy Cię jak holować Chevroleta Aveo, przestrzegając rozporządzenia i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. W tym celu najpierw zapoznamy się z zasadami holowania Chevroleta Aveo, następnie jak holować Chevroleta Aveo samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować Chevroleta Aveo

Prawdę mówiąc, holowanie pojazdu jest możliwe. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Chevroleta Aveo będziesz musiał trzymać się niektórych protokołów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź po autostradach ani drogach ekspresowych, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Chevroleta Aveo, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych kierowców, jeśli robisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że Chevrolet Aveo i holujący go samochód są prawidłowo ustawione, aby zachować doskonałe zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Chevrolet Aveo nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego pojazdu, aby móc powiadomić kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Jak zablokować Chevroleta Aveo z rozładowaną baterią?

Jak samodzielnie holować Chevroleta Aveo

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe zasady bezpiecznego holowania Chevroleta Aveo, przedstawimy Ci różne sposoby na to:

 • Do holowania swojego Chevroleta Aveo . używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Chevroleta Aveo możesz użyć jednego z trzech istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Posiadają funkcjonalną sygnalizację holowanego Chevroleta Aveo.

Oto zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować swojego Chevroleta Aveo. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie powinno być stosowane tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, radzimy zapoznać się z następną sekcją.

Zleć odholowanie swojego Chevroleta Aveo przez specjalistę

.

Na koniec ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Chevroleta Aveo w dobrych warunkach, zachowuje on najbardziej racjonalne rozwiązanie, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może się to wydawać drogim rozwiązaniem, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na korzystanie z ich usług zupełnie za darmo. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje problemy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Gdzie mogę znaleźć bezpiecznik klaksonu w Chevrolecie Aveo ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania swojego Chevroleta Aveo w dobrych warunkach.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Chevroleta Aveo, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Chevrolet Aveo.

Ссылка на основную публикацию