Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Citroena C15 ?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przebijają się przez szczeliny. Z drugiej strony, pomiędzy samochodem, który nie zapala rano, a psuciem się na autostradzie, wyniki będą zupełnie inne. W każdym razie Citroen C15, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia i jedyną odpowiedzią jest często holowanie go do najbliższego warsztatu. Na tej stronie zawartości opiszemy jak holować Citroena C15, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się zasadom holowania Citroena C15, następnie jak samodzielnie holować Citroena C15, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Citroena C15

Oczywiście istnieje możliwość holowania samochodu. Z drugiej strony, jeśli chcesz wejść w holowanie Citroena C15 będziesz musiał przestrzegać pewnych zasad. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź po autostradach lub drogach ekspresowych, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć swój Citroen C15, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych użytkowników, jeśli robisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma pojazdami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać w pierwszy

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się mieć pewność, że Citroen C15 i holujący go samochód są odpowiednio wyrównane, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu pojazdach.
 • Jeśli holowany Citroen C15 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego samochodu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Jak zmienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Citroen C15?

Jak samodzielnie holować Citroena C15?

Teraz, kiedy się nauczyłeś podstawowe zasady bezpiecznego holowania Citroena C15, nauczymy Cię różnych sposobów na to:

 • Do holowania swojego Citroena C15 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w samochód holujący. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Citroena C15 możesz użyć jednego z trzech rodzajów istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na pojazdach, który pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holujący samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Miej działającą sygnalizację w Citroen C15 do holowania.

Oto protokoły, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować swojego Citroena C15. Z drugiej strony pamiętaj, że ta metoda powinna być stosowana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zachęcamy do zapoznania się z poniższym rozdziałem.

Odholuj swojego Citroena C15 przez profesjonalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Citroena C15 w dobrych warunkach, zachowuje on najbardziej racjonalne rozwiązanie, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to brzmieć jak kosztowny wybór, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto punkty, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczenia przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje problemy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Citroena C15 ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Twojego Citroena C15 w dobrych warunkach.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Citroena C15, zajrzyj do kategorii Citroen C15.

Ссылка на основную публикацию