Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Citroena Grand C4 Picasso ?

Posiadanie pojazdu jest pomocne, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że również najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają przez szczeliny. Niemniej jednak, pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. Bez względu na powód, Citroen Grand C4 Picasso, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia, a jedyną odpowiedzią jest często holowanie go do najbliższego garażu. W tym artykule pokażemy Ci jak holować Citroena Grand C4 Picasso, przestrzegając rozporządzenia i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw przeanalizujemy zasady holowania Citroena Grand C4 Picasso, następnie sposób samodzielnego holowania Citroena Grand C4 Picasso, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Citroena Grand C4 Picasso

Z pewnością można holować samochód. Niemniej jednak, jeśli chcesz wejść do holowanie Citroena Grand C4 Picasso będziesz musiał przestrzegać pewnych środków. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz holować swojego Citroena Grand C4 Picasso, może zagrażać Tobie i innym użytkownikom, jeśli zrobisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych wyzwań i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania upewnij się, że Citroen Grand C4 Picasso i holujący samochód są odpowiednio wyrównane, aby zachować doskonałe zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Citroen Grand C4 Picasso nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej tablicy połączonej z pierwszym samochodem, aby móc powiadomić kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Jak czyścić reflektory w Citroen Grand C4 Picasso?

Jak samodzielnie holować Citroena Grand C4 Picasso

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe zasady bezpiecznego holowania Citroena Grand C4 Picasso, nauczymy Cię różnych sposobów, jak to zrobić:

 • Do holowania swojego Citroena Grand C4 Picasso używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w holujący samochód. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Możesz użyć jednego z trzech rodzajów istniejących haków holowniczych do holowania swojego Citroena Grand C4 Picasso, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holowany samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Miej działającą sygnalizację na Citroen Grand C4 Picasso do holowania.

Oto protokoły, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holowanie swojego Citroena Grand C4 Picasso. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie powinno być stosowane tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, sugerujemy zapoznanie się z poniższym rozdziałem.

Odholuj swój Citroen Grand C4 Picasso przez specjalistę

.

Podsumowując, ostatnia część naszego przewodnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Citroena Grand C4 Picasso w dobrych warunkach, zachowujemy najbardziej rozsądną metodę, aby wezwać lawetę, aby odholować samochód. Może to być kosztowna opcja, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto punkty, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem zawartym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje problemy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Citroen Grand C4 Picasso, który już nie przyspiesza

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Twojego Citroena Grand C4 Picasso w dobrych warunkach.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Citroen Grand C4 Picasso, przejdź do naszej kategorii Citroen Grand C4 Picasso.

Ссылка на основную публикацию