Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Dodge Ram?

Posiadanie samochodu jest pomocne, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają. Jednak pomiędzy samochodem, który nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Dodge Ram, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia i jedynym ratunkiem jest często holowanie go do najbliższego mechanika. W tym artykule pokażemy Ci jak holować Dodge Ram, przestrzegając rozporządzenia i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania Dodge Ram, następnie jak samodzielnie holować Dodge Ram, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Dodge Ram

W rzeczywistości możliwe jest holowanie pojazdu. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Dodge Ram będziesz musiał przestrzegać kilku protokołów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź po autostradach lub drogach ekspresowych, ponieważ prędkość, z jaką holujesz Dodge Ram, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych użytkowników, jeśli robisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma pojazdami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać w pierwszy

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że Dodge Ram i holujący go samochód są odpowiednio ustawione, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu pojazdach.
 • Jeśli holowany Dodge Ram nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego pojazdu, aby móc powiadomić kierowców za tobą.
Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek oleju w moim Dodge Ram?

Jak samodzielnie holować Dodge Ram

Teraz, kiedy się nauczyłeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania Dodge Ram, przedstawimy Ci różne sposoby na to:

 • Używaj tylko haka holowniczego do holowania swojego Dodge Ram, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania Dodge Ram możesz użyć jednego z trzech rodzajów istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na pojazdach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Miej funkcjonalną sygnalizację na Dodge Ram, który ma być holowany.

Oto zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holuj swojego Dodge Ram. Pamiętaj jednak, że ta alternatywa powinna być używana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, radzimy zapoznać się z następną sekcją.

Odholuj swojego Dodge Rama przez specjalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego przewodnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Dodge Ram w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej racjonalnym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to być jak drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje problemy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Gdzie jest bezpiecznik radia samochodowego w Dodge Ram?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Dodge Ram w dobrych warunkach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Dodge Ram, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Dodge Ram.

Ссылка на основную публикацию