Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Ford Tourneo ?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety, doskonale wiemy, również najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przebijają się przez szczeliny. Jednak pomiędzy pojazdem, który nie rusza rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Ford Tourneo, który nie jeździ, jest skomplikowany w przenoszeniu i jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego warsztatu. W tym artykule wyjaśnimy treść jak holować Ford Tourneo, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania Ford Tourneo, następnie jak holować Ford Tourneo samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Ford Tourneo

Oczywiście istnieje możliwość holowania pojazdu. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Ford Tourneo będziesz musiał przestrzegać niektórych przepisów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź po autostradach ani drogach ekspresowych, ponieważ prędkość, z jaką będziesz holować swojego Ford Tourneo, może narazić Ciebie i innych kierowców na ryzyko, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas panować nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowane auto może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się mieć pewność, że Ford Tourneo i holujący go samochód są prawidłowo ustawione, aby zachować doskonałe zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Ford Tourneo nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego pojazdu, aby móc powiadomić kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Jak wymienić żarówkę przeciwmgielną w moim Ford Tourneo?

Jak samodzielnie holować Ford Tourneo

Teraz, gdy już się dowiedziałeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania Ford Tourneo, nauczymy Cię różnych sposobów, jak to zrobić:

 • Do holowania swojego Ford Tourneo używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Ford Tourneo możesz użyć jednego z trzech rodzajów istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Posiadaj funkcjonalną sygnalizację holowanego Ford Tourneo.

Oto protokoły, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holowanie swojego Ford Tourneo. Należy jednak pamiętać, że ta alternatywa powinna być używana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zachęcamy do przeczytania poniższej sekcji.

Odholuj swojego Ford Tourneo przez specjalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Ford Tourneo w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej logicznym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może się to wydawać kosztownym rozwiązaniem, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto punkty, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem zawartym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy problemy, z którymi się zmagasz, zostały dobrze rozwiązane przez Twojego ubezpieczyciela.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Ford Tourneo?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Twojego Ford Tourneo w dobrych warunkach.

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Ford Tourneo, przejdź do naszej kategorii Ford Tourneo.

Ссылка на основную публикацию