Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Genesis G80?

Posiadanie pojazdu się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że także najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Niemniej jednak, pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Genesis G80, który nie jeździ, jest trudny do przeniesienia, a jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego mechanika. W tym artykule nauczymy Cię jak holować Genesis G80, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw zapoznamy się z zasadami holowania Genesis G80, następnie jak holować Genesis G80 samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Genesis G80

Na pewno można holować samochód. Niemniej jednak, jeśli chcesz wejść do holowanie Genesis G80 będziesz musiał przestrzegać pewnych zasad. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź po autostradach ani drogach ekspresowych, ponieważ prędkość, z jaką będziesz holować Genesis G80, może narazić Ciebie i innych kierowców na ryzyko, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas kontrolować oba samochody, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać w pierwszy

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się mieć pewność, że Genesis G80 i holujący go samochód są prawidłowo ustawione, aby zachować świetne zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Genesis G80 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej tablicy połączonej z pierwszym samochodem, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Jak wyczyścić czujnik masowego przepływu powietrza w Genesis G80?

Jak samodzielnie holować Genesis G80?

Teraz, gdy już się dowiedziałeś podstawowe specyfikacje bezpiecznego holowania Genesis G80, nauczymy Cię różnych metod, aby to zrobić:

 • Do holowania Genesis G80 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w samochód holujący. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania Genesis G80 możesz użyć jednego z trzech rodzajów istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holujący samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Miej działającą sygnalizację na Genesis G80 do holowania.

Oto protokoły, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Genesis G80. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie powinno być stosowane tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zalecamy zapoznanie się z poniższym rozdziałem.

Zleć holowanie Genesis G80 przez profesjonalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Genesis G80 w dobrych warunkach, najbardziej logicznym rozwiązaniem jest wezwanie lawety do holowania samochodu. Może to być drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem zawartym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o komplikacje, z którymi masz do czynienia.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Wyciek płynu hamulcowego Genesis G80

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Genesis G80 w dobrych warunkach.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Genesis G80, przejdź do naszej kategorii Genesis G80.

Ссылка на основную публикацию