Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Land Rovera LR4 ?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że także najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają przez szczeliny. Niemniej jednak pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, wyniki będą zupełnie inne. Bez względu na powód, Land Rover LR4, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia i jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego warsztatu. W tej treści wyjaśnimy jak holować Land Rovera LR4, przestrzegając prawa i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania Land Rovera LR4, następnie jak holować Land Rovera LR4, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu .

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować Land Rovera LR4

Holowanie pojazdu jest rzeczywiście możliwe. Niemniej jednak, jeśli chcesz wejść w holowanie Land Rovera LR4 będziesz musiał trzymać się niektórych przepisów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz holować Land Rovera LR4 może narazić Ciebie i innych użytkowników na ryzyko, jeśli zrobisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma pojazdami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać w pierwszy

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się mieć pewność, że Land Rover LR4 i holujący go samochód są prawidłowo ustawione, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu pojazdach.
 • Jeśli holowany Land Rover LR4 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej tablicy połączonej z pierwszym pojazdem, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Land Roverze LR4?

Jak samodzielnie holować Land Rovera LR4

Teraz, gdy już się dowiedziałeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania Land Rovera LR4, nauczymy Cię różnych technik, aby to zrobić:

 • Do holowania Land Rovera LR4 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania Land Rovera LR4 możesz użyć jednego z trzech rodzajów istniejących haków holowniczych drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na pojazdach, co pozwoli na spięcie ich razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Miej działającą sygnalizację holowanego Land Rovera LR4.

Oto zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holowanie Land Rovera LR4. Należy jednak pamiętać, że ta alternatywa powinna być używana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, sugerujemy zapoznanie się z następną sekcją.

Zleć odholowanie Land Rovera LR4 przez profesjonalistę

.

Na koniec ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować Land Rovera LR4 w dobrych warunkach, najbardziej logicznym rozwiązaniem jest wezwanie lawety do holowania samochodu. Może to wyglądać na drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o komplikacje, z którymi masz do czynienia.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Land Roverze LR4?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Land Rovera LR4 w dobrych warunkach.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Land Rovera LR4, przejdź do naszej kategorii Land Rover LR4.

Ссылка на основную публикацию