Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Mercedes Benz GL Class ?

Posiadanie samochodu jest pomocne, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają. Jednak pomiędzy samochodem, który nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Mercedes Benz GL Class, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia, a jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego garażu. W tej wytycznej opiszemy jak holować Mercedes Benz GL Class, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania Mercedes Benz GL Class, następnie jak samodzielnie holować Mercedes Benz GL Class, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochód.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Mercedes Benz GL Class

W rzeczywistości możliwe jest holowanie pojazdu. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Mercedesa Benz klasy GL będziesz musiał trzymać się pewnych środków. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz holować Mercedes Benz GL Class, może narazić Ciebie i innych kierowców na ryzyko, jeśli zrobisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas kontrolować oba auta, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych wyzwań i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że Mercedes Benz GL Class i holujący go samochód są odpowiednio ustawione, aby zachować świetne zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Mercedes Benz GL Class nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej tablicy podłączonej do pierwszego pojazdu, aby móc powiadomić kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Mercedes Benz GL Class

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe specyfikacje bezpiecznego holowania Mercedesa Benz GL Class, nauczymy Cię różnych technik, aby to zrobić:

 • Do holowania samochodu Mercedes Benz GL Class używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Możesz użyć jednego z trzech istniejących rodzajów haków holowniczych do holowania swojego Mercedesa Benz GL Class, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli na spięcie ich razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Mieć działającą sygnalizację na holowanym Mercedesie GL Class.
Weiterlesen:
Mercedes Benz GL Class, który przechodzi w tryb awaryjny

Oto przepisy, których należy się trzymać, jeśli chcesz holowanie Mercedesa Benz GL Class. Pamiętaj jednak, że ta metoda powinna być stosowana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, radzimy zapoznać się z następną sekcją.

Odholuj swój Mercedes Benz GL Class przez specjalistę

.

Wreszcie ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Mercedesa Benz GL Class w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej racjonalnym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to być drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na korzystanie z ich usług całkowicie za darmo. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem zawartym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje obawy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Mercedesa Benz GL Class w dobrych warunkach.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Mercedes Benz GL Class, przejdź do naszej kategorii Mercedes Benz GL Class.

Ссылка на основную публикацию