Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Nissana Maximę ?

Posiadanie samochodu pomaga, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają. Jednak pomiędzy samochodem, który nie odpala rano, a awarią na autostradzie, wyniki będą zupełnie inne. W każdym razie Nissan Maxima, który nie jeździ, jest trudny do przeniesienia, a jedyną odpowiedzią jest często holowanie go do najbliższego warsztatu. W tym artykule opiszemy jak holować Nissana Maxima, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. W tym celu najpierw zapoznamy się z zasadami, których należy przestrzegać podczas holowania Nissana Maxima, następnie jak samodzielnie holować Nissana Maximę, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Nissana Maxima

Oczywiście istnieje możliwość holowania samochodu. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Nissana Maxima będziesz musiał przestrzegać pewnych środków. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz holować Nissana Maximę, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych kierowców, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/hmusisz cały czas panować nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych wyzwań, a holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że Nissan Maxima i holujący go samochód są odpowiednio wyrównane, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Nissan Maxima nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego samochodu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Światło olejowe Nissan Maxima, które pozostaje włączone

Jak samodzielnie holować Nissana Maximę

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe specyfikacje bezpiecznego holowania Nissana Maxima, nauczymy Cię różnych rozwiązań, aby to zrobić:

 • Do holowania Nissana Maxima używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w samochód holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania Nissana Maxima możesz użyć jednego z trzech dostępnych typów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy samochód holujący jest cięższy niż samochód holowany.
 • Miej działającą sygnalizację w Nissan Maximie do holowania.

Oto ograniczenia, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holowanie Nissana Maxima. Pamiętaj jednak, że ta alternatywa powinna być używana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania długi dystans, zalecamy zapoznanie się z następną sekcją.

Zleć odholowanie Nissana Maxima przez specjalistę

.

Na koniec ostatnia część naszego przewodnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Nissana Maxima w dobrych warunkach, najrozsądniejszym rozwiązaniem pozostaje wezwanie lawety w celu odholowania samochodu. Może to wyglądać na drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto punkty, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczenia przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy komplikacje, z którymi się zmagasz, są dobrze załatwione przez Twojego ubezpieczyciela.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Nissan Maximie ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Nissana Maxima w dobrych warunkach.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Nissana Maxima, spójrz na kategorię Nissan Maxima.

Ссылка на основную публикацию