Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Opla Mokkę X ?

Posiadanie pojazdu się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają. Z drugiej strony, pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. Niemniej jednak Opel Mokka X, który nie jeździ, jest trudny do przeniesienia i jedynym ratunkiem jest często holowanie go do najbliższego warsztatu. Na tej stronie treści wyjaśnimy jak holować Opla Mokkę X, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw przeanalizujemy zasady holowania Opla Mokki X, następnie jak samodzielnie holować Opla Mokkę X, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Opla Mokkę X

Holowanie pojazdu jest rzeczywiście możliwe. Z drugiej strony, jeśli chcesz wejść w holowanie Opla Mokki X będziesz musiał przestrzegać kilku prostych zasad. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Opla Mokkę X, może narazić Ciebie i innych kierowców na ryzyko, jeśli zrobisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas kontrolować oba auta, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowane auto może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się mieć pewność, że Opel Mokka X i holujący go samochód są prawidłowo wyrównane, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Opel Mokka X nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego pojazdu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Kluczyk utknął w stacyjce Opla Mokki, co robić ?

Jak samodzielnie holować Opla Mokkę X

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe zasady bezpiecznego holowania Opla Mokki X, nauczymy Cię różnych metod, aby to zrobić:

 • Do holowania Opla Mokki X używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania Opla Mokki X można użyć jednego z trzech istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Miej działającą sygnalizację w Oplu Mokce X do holowania.

Oto przepisy, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holowanie Opla Mokki X. Z drugiej strony pamiętaj, że ta metoda powinna być stosowana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, sugerujemy przejrzenie poniższej sekcji.

Odholuj swojego Opla Mokkę X przez profesjonalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Opla Mokki X w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej rozsądnym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może się to wydawać kosztownym wyborem, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje problemy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak złożyć tylną kanapę w moim Oplu Mokka X?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Opla Mokki X w dobrych warunkach.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Opla Mokki X, przejdź do naszej kategorii Opel Mokka X.

Ссылка на основную публикацию