Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Opla Mokkę ?

Posiadanie pojazdu jest pomocne, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że również najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają przez szczeliny. Z drugiej strony, pomiędzy pojazdem, który nie rusza rano, a awarią na autostradzie, wyniki będą zupełnie inne. W każdym razie Opel Mokka, który nie jeździ, jest trudny do przeniesienia i często jedynym rozwiązaniem jest holowanie go do najbliższego garażu. W tym artykule pokażemy Ci jak holować Opla Mokkę, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. W tym celu najpierw zapoznamy się z zasadami holowania Opla Mokki, następnie jak holować Opla Mokkę samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować Opla Mokkę

Rzeczywiście można holować samochód. Z drugiej strony, jeśli chcesz wejść w holowanie Opla Mokki będziesz musiał trzymać się pewnych środków. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Opla Mokkę, może zagrażać Tobie i innym kierowcom, jeśli robisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/hmusisz cały czas panować nad obydwoma pojazdami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych wyzwań i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania postaraj się, aby Opel Mokka i holujący go samochód były odpowiednio wyrównane, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu pojazdach.
 • Jeśli holowany Opel Mokka nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty połączonej z pierwszym samochodem, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Nieprzyjemny zapach w klimatyzatorze Opel Mokka

Jak samodzielnie holować Opla Mokkę

Teraz, kiedy się nauczyłeś podstawowe specyfikacje bezpiecznego holowania Opla Mokki, przedstawimy Ci różne rozwiązania, aby to zrobić:

 • Do holowania Opla Mokki używaj wyłącznie haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w samochód holujący. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania Opla Mokki można użyć jednego z trzech istniejących rodzajów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na pojazdach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holujący samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Miej działającą sygnalizację na holowanym Oplu Mokce.

Oto ograniczenia, których należy się trzymać, jeśli chcesz holowanie Opla Mokki. Z drugiej strony pamiętaj, że ta metoda powinna być stosowana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zalecamy przeczytanie poniższej sekcji.

Zleć odholowanie Opla Mokki przez profesjonalistę

.

Podsumowując, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Opla Mokki w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej racjonalnym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to być droga opcja, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o komplikacje, z którymi masz do czynienia.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Na Oplu Mokka pali się kontrolka ABS, co robić ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Opla Mokki w dobrych warunkach.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Opla Mokki, przejdź do naszej kategorii Opel Mokka.

Ссылка на основную публикацию