Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Renault Trafic ?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety, doskonale wiemy, także najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Niemniej jednak, pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Renault Trafic, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia i jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego mechanika. W tym artykule pokażemy Ci jak holować Renault Trafic, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania Renault Trafic, następnie jak holować Renault Trafic samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować Renault Trafic

W rzeczywistości można holować swój pojazd. Niemniej jednak, jeśli chcesz wejść do holowanie Renault Trafic będziesz musiał trzymać się niektórych protokołów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami lub drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Renault Trafic, może zagrażać Tobie i innym kierowcom, jeśli robisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz zawsze panować nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych wyzwań i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania postaraj się upewnić, że Renault Trafic i holujący go samochód są odpowiednio ustawione, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Renault Trafic nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego pojazdu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Renault Trafic

Teraz, kiedy się nauczyłeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania Renault Trafic, poznamy różne podejścia do tego:

 • Do holowania swojego Renault Trafic używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Renault Trafic możesz użyć jednego z trzech rodzajów istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, który pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Miej działającą sygnalizację w Renault Trafic do holowania.
Weiterlesen:
Jak wymienić przednią żarówkę kierunkowskazu w moim Renault Trafic?

Oto ograniczenia, których należy się trzymać, jeśli chcesz holowanie swojego Renault Trafic. Należy jednak pamiętać, że ten środek zaradczy powinien być stosowany tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zachęcamy do zapoznania się z następną sekcją.

Zleć odholowanie Twojego Renault Trafic przez profesjonalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Renault Trafic w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej logicznym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może się to wydawać kosztowną opcją, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na korzystanie z ich usług całkowicie za darmo. Oto punkty, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje obawy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Twojego Renault Trafic w dobrych warunkach.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków dotyczących Renault Trafic, przejdź do naszej kategorii Renault Trafic.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector