Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Renault Twingo ?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że również najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają przez szczeliny. Jednak pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Renault Twingo, które nie jeździ, jest trudne do przeniesienia, a jedynym ratunkiem jest często holowanie go do najbliższego mechanika. W tym artykule nauczymy Cię jak holować Renault Twingo, przestrzegając prawa i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania Renault Twingo, następnie jak samodzielnie holować Renault Twingo, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować Renault Twingo

W rzeczywistości można holować swój pojazd. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Renault Twingo będziesz musiał trzymać się niektórych przepisów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Renault Twingo, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych użytkowników, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas panować nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych wyzwań, a holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że Renault Twingo i holujący samochód są prawidłowo ustawione, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowane Renault Twingo nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty powiązanej z pierwszym pojazdem, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Renault Twingo

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe zasady bezpiecznego holowania Renault Twingo, nauczymy Cię różnych rozwiązań, aby to zrobić:

 • Do holowania swojego Renault Twingo używaj wyłącznie haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Renault Twingo możesz użyć jednego z trzech dostępnych typów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, który pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Posiadaj funkcjonalną sygnalizację holowanego Renault Twingo.
Weiterlesen:
Korek wlewu paliwa zakleszczony w moim Renault Twingo 3, co robić ?

Oto protokoły, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować swojego Renault Twingo. Pamiętaj jednak, że ta metoda powinna być stosowana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zachęcamy do zapoznania się z poniższym działem.

Zleć odholowanie Twojego Renault Twingo przez specjalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Renault Twingo w dobrych warunkach, najrozsądniejszym rozwiązaniem pozostaje wezwanie lawety do holowania samochodu. Może się to wydawać drogim rozwiązaniem, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na korzystanie z ich usług całkowicie za darmo. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem zawartym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje obawy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Twojego Renault Twingo w dobrych warunkach.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Renault Twingo, zajrzyj do kategorii Renault Twingo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector