Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Subaru Crosstrek ?

Posiadanie samochodu jest praktyczne, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają. Niemniej jednak pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, wyniki będą zupełnie inne. Niemniej jednak Subaru Crosstrek, który nie jeździ, jest skomplikowany w ruchu, a jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego garażu. Na tej stronie treści pokażemy Ci how to tow a Subaru Crosstrek, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania Subaru Crosstrek, następnie jak samodzielnie holować Subaru Crosstrek, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Subaru Crosstrek

Na pewno można holować samochód. Niemniej jednak, jeśli chcesz wejść do holowanie Subaru Crosstrek będziesz musiał przestrzegać pewnych przepisów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Do not drive on motorways or expressways, because the speed at which you will tow your Subaru Crosstrek may endanger yourself and other motorists if you do it on an expressway.
 • Nie przekraczaj 25 km/hmusisz cały czas panować nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych wyzwań i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • When towing, try to ensure that the Subaru Crosstrek and the car towing it are correctly aligned, to maintain a great behaviour.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • If the Subaru Crosstrek being towed has no battery, you will need to use a removable plate linked to the first car so that you can alert the drivers behind you.
Weiterlesen:
Jak otworzyć Subaru Crosstrek z rozładowaną baterią ?

How to tow a Subaru Crosstrek by yourself

Teraz, gdy już się dowiedziałeś the basic rules for securely towing a Subaru Crosstrek, nauczymy Cię różnych sposobów, jak to zrobić:

 • Do holowania Subaru Crosstrek używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w samochód holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • You can use one of the three kinds existing tow bars to tow your Subaru Crosstrek, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy samochód holujący jest cięższy niż samochód holowany.
 • Have functioning signalling on the Subaru Crosstrek to be towed.

Oto protokoły, których należy przestrzegać, jeśli chcesz tow your Subaru Crosstrek. Nevertheless remember that this solution should only be used for short distances to avoid a more expensive towing, if you have a long distance to cover we advise you to examine the following section.

Have your Subaru Crosstrek towed by a professional

.

Podsumowując, ostatnia część naszego przewodnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Subaru Crosstrek w dobrych warunkach, najbardziej logicznym rozwiązaniem pozostaje wezwanie holownika do holowania samochodu. Może się to wydawać kosztownym rozwiązaniem, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o komplikacje, z którymi się borykasz.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Światło stopu Subaru Crosstrek pozostaje włączone, co robić ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Subaru Crosstrek w dobrych warunkach.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Subaru Crosstrek, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Subaru Crosstrek.

Ссылка на основную публикацию