Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Subaru Legacy ?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że również najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przebijają się przez szczeliny. Jednak pomiędzy pojazdem, który nie rusza rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. Niemniej jednak Subaru Legacy, które nie jeździ, jest trudne w przenoszeniu i jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego warsztatu. W tym przewodniku wyjaśnimy how to tow a Subaru Legacy, respecting the legislation and guaranteeing maximum safety. To get this done, first we will check out the rules to follow when towing a Subaru Legacy, then how to tow a Subaru Legacy yourself, and finally, the most sensible solution is to hire a specialist to tow your car.

The rules to follow if you want to tow an Subaru Legacy

W rzeczywistości możliwe jest holowanie pojazdu. Jeśli jednak chcesz wejść w towing a Subaru Legacy będziesz musiał przestrzegać kilku protokołów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz holować Subaru Legacy, może zagrozić Tobie i innym kierowcom, jeśli zrobisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas panować nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • When towing, try to ensure that the Subaru Legacy and the car towing it are properly aligned, to hold a good behaviour.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • If the Subaru Legacy being towed has no battery, you will need to use a removable plate connected to the first vehicle so that you can warn the drivers behind you.
Weiterlesen:
Subaru Legacy, które już nie przyspiesza

How to tow a Subaru Legacy by yourself

Teraz, gdy już się dowiedziałeś the basic specifications for safely towing a Subaru Legacy, przedstawimy Ci różne rozwiązania, aby to zrobić:

 • Use only a tow bar to tow your Subaru Legacy, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Możesz użyć jednego z trzech rodzajów istniejących haków holowniczych do holowania swojego Subaru Legacy, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Miej działającą sygnalizację na Subaru Legacy do holowania.

Oto zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holuj swoje Subaru Legacy. Należy jednak pamiętać, że ta alternatywa powinna być używana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zalecamy przeczytanie poniższej sekcji.

Have your Subaru Legacy towed by a specialist

.

Podsumowując, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Subaru Legacy w dobrych warunkach, najbardziej racjonalnym rozwiązaniem pozostaje wezwanie lawety do holowania samochodu. Może się to wydawać kosztownym wyborem, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje problemy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak zablokować Subaru Legacy z rozładowaną baterią?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Subaru Legacy w dobrych warunkach.

Aby odkryć więcej wskazówek dotyczących Subaru Legacy, spójrz na kategorię Subaru Legacy.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector