Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volkswagena Golfa 2 ?

Posiadanie pojazdu jest praktyczne, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, nawet najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają przez szczeliny. Z drugiej strony, pomiędzy samochodem, który nie zapala rano, a awarią na autostradzie, wyniki będą zupełnie inne. Niemniej jednak Volkswagen Golf 2, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia i często jedynym rozwiązaniem jest odholowanie go do najbliższego garażu. W tej treści nauczymy Cię jak holować Volkswagena Golfa 2, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw przeanalizujemy zasady, których należy przestrzegać podczas holowania Volkswagena Golfa 2, następnie jak samodzielnie holować Volkswagena Golfa 2, a na końcu najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Volkswagena Golfa 2

Na pewno można holować samochód. Z drugiej strony, jeśli chcesz wejść w holowanie Volkswagena Golfa 2 będziesz musiał przestrzegać pewnych przepisów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Volkswagena Golfa 2, może zagrażać Tobie i innym kierowcom, jeśli robisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma pojazdami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowany samochód może wjechać w pierwszy

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania upewnij się, że Volkswagen Golf 2 i holujący go samochód są odpowiednio ustawione, aby zachować świetne zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu pojazdach.
 • Jeśli holowany Volkswagen Golf 2 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego samochodu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Volkswagena Golfa 2

Teraz, gdy już się dowiedziałeś podstawowe zasady bezpiecznego holowania Volkswagena Golfa 2, nauczymy Cię różnych sposobów na to:

 • Do holowania Volkswagena Golfa 2 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w samochód holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Volkswagena Golfa 2 możesz użyć jednego z trzech dostępnych rodzajów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na pojazdach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holujący samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Posiadaj funkcjonalną sygnalizację holowanego Volkswagena Golfa 2.
Weiterlesen:
Jak sprawdzić poziom płynu hamulcowego w Volkswagenie Golfie 6 ?

Oto zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować swojego Volkswagena Golfa 2. Z drugiej strony należy pamiętać, że to rozwiązanie powinno być stosowane tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, radzimy zapoznać się z następną sekcją.

Odholuj swojego Volkswagena Golfa 2 przez profesjonalistę

.

Kończąc ostatnią część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie odholować swojego Volkswagena Golfa 2 w dobrych warunkach, najrozsądniejszym rozwiązaniem pozostaje wezwanie lawety w celu odholowania samochodu. Może się to wydawać kosztowną opcją, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto punkty, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczenia przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem zawartym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o komplikacje, z którymi się borykasz.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Volkswagena Golfa 2 w dobrych warunkach.

Aby uzyskać więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 2, spójrz na kategorię Volkswagen Golf 2.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector