Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volkswagena Golfa 3 ?

Posiadanie samochodu jest praktyczne, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że także najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Niemniej jednak, pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. Niemniej jednak Volkswagen Golf 3, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia i często jedynym rozwiązaniem jest holowanie go do najbliższego warsztatu. W tym artykule nauczymy Cię jak holować Volkswagena Golfa 3, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw zapoznamy się z zasadami holowania Volkswagena Golfa 3, następnie jak holować Volkswagena Golfa 3 samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Volkswagena Golfa 3

W rzeczywistości można holować samochód. Niemniej jednak, jeśli chcesz wejść do holowanie Volkswagena Golfa 3 będziesz musiał przestrzegać kilku prostych zasad. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Volkswagena Golfa 3, może zagrażać Tobie i innym kierowcom, jeśli zrobisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas kontrolować oba pojazdy, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać w pierwszy

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania upewnij się, że Volkswagen Golf 3 i holujący go samochód są odpowiednio wyrównane, aby zachować świetne zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu pojazdach.
 • Jeśli holowany Volkswagen Golf 3 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej tablicy połączonej z pierwszym samochodem, aby móc powiadomić kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Volkswagen Golf 6, który przechodzi w tryb awaryjny

Jak samodzielnie holować Volkswagena Golfa 3

Teraz, gdy już się dowiedziałeś podstawowe zasady bezpiecznego holowania Volkswagena Golfa 3, nauczymy Cię różnych sposobów na to:

 • Do holowania Volkswagena Golfa 3 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w holujący samochód. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Volkswagena Golfa 3 możesz użyć jednego z trzech dostępnych typów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na pojazdach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holowany samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Miej działającą sygnalizację na holowanym Volkswagenie Golfie.

Oto ograniczenia, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować swojego Volkswagena Golfa 3. Niemniej jednak pamiętaj, że ten środek zaradczy powinien być stosowany tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, radzimy zapoznać się z następną sekcją.

Odholuj swojego Volkswagena Golfa 3 przez profesjonalistę

.

Podsumowując, ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volkswagena Golfa 3 w dobrych warunkach, najbardziej racjonalnym rozwiązaniem pozostaje wezwanie holownika do holowania samochodu. Może to być jak drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z kilometrami zawartymi w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje obawy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Volkswagen Golf 7 ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Volkswagena Golfa 3 w dobrych warunkach.

Więcej wskazówek dotyczących Volkswagena Golfa 3 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 3.

Ссылка на основную публикацию