Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volkswagena Golfa 4 ?

Posiadanie samochodu jest praktyczne, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Jednak pomiędzy samochodem, który nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Volkswagen Golf 4, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia, a jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego garażu. Na tej stronie treści pokażemy Ci jak holować Volkswagena Golfa 4, przestrzegając rozporządzenia i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw przeanalizujemy zasady, których należy przestrzegać podczas holowania Volkswagena Golfa 4, następnie jak samodzielnie holować Volkswagena Golfa 4, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować Volkswagena Golfa 4

Prawdę mówiąc, holowanie pojazdu jest możliwe. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Volkswagena Golfa 4 będziesz musiał trzymać się jakiejś regulacji. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć swojego Volkswagena Golfa 4, może narazić na ryzyko Ciebie i innych kierowców, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas kontrolować oba samochody, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania postaraj się, aby Volkswagen Golf 4 i holujący go samochód były prawidłowo ustawione, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Volkswagen Golf 4 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej tablicy połączonej z pierwszym pojazdem, aby móc powiadomić kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Volkswagena Golfa 4

Teraz, kiedy się nauczyłeś podstawowe specyfikacje bezpiecznego holowania Volkswagena Golfa 4, nauczymy Cię różnych metod, aby to zrobić:

 • Do holowania Volkswagena Golfa 4 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Volkswagena Golfa 4 możesz użyć jednego z trzech dostępnych typów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli na spięcie ich razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Miej działającą sygnalizację na holowanym Volkswagenie Golfie.
Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Volkswagenie Golfie 8, co robić ?

Oto przepisy, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować swojego Volkswagena Golfa 4. Należy jednak pamiętać, że ten środek zaradczy powinien być stosowany tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zachęcamy do zapoznania się z następną sekcją.

Odholuj swojego Volkswagena Golfa 4 przez specjalistę

.

Podsumowując, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volkswagena Golfa 4 w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej logicznym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to wyglądać na drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje obawy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Volkswagena Golfa 4 w dobrych warunkach.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 4 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector