Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volkswagena Golfa 5 ?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają. Niemniej jednak, pomiędzy pojazdem, który nie rusza rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Volkswagen Golf 5, który nie jeździ, jest trudny do przeniesienia, a jedyną odpowiedzią jest często holowanie go do najbliższego mechanika. W tym artykule nauczymy Cię jak holować Volkswagena Golfa 5, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw przeanalizujemy zasady, których należy przestrzegać podczas holowania Volkswagena Golfa 5, następnie jak samodzielnie holować Volkswagena Golfa 5, a na końcu najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Volkswagena Golfa 5

Z pewnością można holować samochód. Niemniej jednak, jeśli chcesz wejść do holowanie Volkswagena Golfa 5 będziesz musiał przestrzegać pewnych środków. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć swojego Volkswagena Golfa 5, może narazić na ryzyko Ciebie i innych kierowców, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas panować nad obydwoma pojazdami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowany samochód może wjechać w pierwszy

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania upewnij się, że Volkswagen Golf 5 i holujący go samochód są odpowiednio ustawione, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu pojazdach.
 • Jeśli holowany Volkswagen Golf 5 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej tablicy połączonej z pierwszym samochodem, aby móc powiadomić kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Volkswagena Golfa 5

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania Volkswagena Golfa 5, nauczymy Cię różnych rozwiązań, aby to zrobić:

 • Do holowania Volkswagena Golfa 5 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w holujący samochód. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Volkswagena Golfa 5 możesz użyć jednego z trzech dostępnych typów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na pojazdach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holowany samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Miej funkcjonującą sygnalizację holowanego Volkswagena Golfa.
Weiterlesen:
Światło stopu Volkswagen Golf 6 pozostaje włączone, co robić ?

Są to przepisy, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować swojego Volkswagena Golfa 5. Należy jednak pamiętać, że ta metoda powinna być stosowana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zalecamy zapoznanie się z następną sekcją.

Odholuj swojego Volkswagena Golfa 5 przez specjalistę

.

Na koniec ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volkswagena Golfa 5 w dobrych warunkach, zachowuje najbardziej racjonalne rozwiązanie, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to być droga opcja, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na korzystanie z ich usług całkowicie za darmo. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy problemy, z którymi się borykasz, zostały dobrze rozwiązane przez Twojego ubezpieczyciela.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Volkswagena Golfa 5 w dobrych warunkach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagena Golfa 5, skontaktuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector