Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volkswagena Golfa 6 ?

Posiadanie samochodu jest praktyczne, tylko pojazd to awaria… I niestety, doskonale wiemy, również najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają. Z drugiej strony, pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Volkswagen Golf 6, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia i jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego mechanika. W tej treści nauczymy Cię jak holować Volkswagena Golfa 6, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw przeanalizujemy zasady, których należy przestrzegać podczas holowania Volkswagena Golfa 6, następnie jak samodzielnie holować Volkswagena Golfa 6, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Volkswagena Golfa 6

W rzeczywistości można holować samochód. Z drugiej strony, jeśli chcesz wejść w holowanie Volkswagena Golfa 6 będziesz musiał przestrzegać pewnych ograniczeń. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć swojego Volkswagena Golfa 6, może narazić Ciebie i innych kierowców na ryzyko, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania upewnij się, że Volkswagen Golf 6 i holujący go samochód są odpowiednio ustawione, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Volkswagen Golf 6 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego samochodu, aby móc powiadomić kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Volkswagena Golfa 6

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania Volkswagena Golfa 6, przedstawimy Ci różne sposoby na to:

 • Do holowania Volkswagena Golfa 6 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w holujący samochód. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Volkswagena Golfa 6 możesz użyć jednego z trzech dostępnych rodzajów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holowany samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Posiadaj funkcjonalną sygnalizację holowanego Volkswagena Golfa 6.
Weiterlesen:
Dlaczego moja klapka wlewu paliwa zablokowała się w Volkswagenie Golfie 6?

Oto ograniczenia, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować swojego Volkswagena Golfa 6. Z drugiej strony pamiętaj, że ta metoda powinna być stosowana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, radzimy zapoznać się z następną sekcją.

Odholuj swojego Volkswagena Golfa 6 przez profesjonalistę

.

Wreszcie ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volkswagena Golfa 6 w dobrych warunkach, zachowuje najbardziej logiczne rozwiązanie, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to być jak drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto punkty, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczenia przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Upewnij się, że Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje obawy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Volkswagena Golfa 6 w dobrych warunkach.

Jeśli chcesz więcej przewodników na temat Volkswagena Golfa 6, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector