Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volkswagena Golfa 8 ?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety, doskonale wiemy, że także najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Jednak pomiędzy samochodem, który nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Volkswagena Golfa 8, który nie jeździ, trudno jest przesunąć i często jedyną odpowiedzią jest odholowanie go do najbliższego mechanika. Na tej stronie treści wyjaśnimy jak holować Volkswagena Golfa 8, przestrzegając rozporządzenia i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. W tym celu najpierw zapoznamy się z zasadami holowania Volkswagena Golfa 8, następnie jak holować Volkswagena Golfa 8 samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować Volkswagena Golfa 8

Holowanie samochodu jest oczywiście możliwe. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Volkswagena Golfa 8 będziesz musiał trzymać się pewnych ograniczeń. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Volkswagena Golfa 8, może zagrażać Tobie i innym kierowcom, jeśli zrobisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas kontrolować oba samochody, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania postaraj się, aby Volkswagen Golf 8 i holujący go samochód były odpowiednio wyrównane, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Volkswagen Golf 8 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego samochodu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Volkswagena Golfa 8

Teraz, kiedy się nauczyłeś podstawowe specyfikacje bezpiecznego holowania Volkswagena Golfa 8, nauczymy Cię różnych sposobów, jak to zrobić:

 • Do holowania Volkswagena Golfa 8 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w holujący samochód. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Volkswagena Golfa 8 możesz użyć jednego z trzech dostępnych typów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holowany samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Miej skuteczną sygnalizację w Volkswagenie Golfie 8, który ma być holowany.
Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim Volkswagenie Golfie 7

Oto ograniczenia, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować swojego Volkswagena Golfa 8. Należy jednak pamiętać, że ten środek zaradczy powinien być stosowany tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, radzimy zapoznać się z poniższą sekcją.

Odholuj swojego Volkswagena Golfa 8 przez specjalistę

.

Podsumowując, ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volkswagena Golfa 8 w dobrych warunkach, zachowuje najbardziej racjonalne rozwiązanie, wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to brzmieć jak droga opcja, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje problemy.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Volkswagena Golfa 8 w dobrych warunkach.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Volkswagena Golfa 8, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Golf 8.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector