Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volkswagena Golfa?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko przepadają. Jednak pomiędzy samochodem, który nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. Bez względu na przyczynę, Volkswagena Golfa, który nie jeździ, jest trudny do przeniesienia i często jedynym ratunkiem jest odholowanie go do najbliższego garażu. W tej treści opiszemy jak holować Volkswagena Golfa, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw przeanalizujemy zasady, których należy przestrzegać podczas holowania Volkswagena Golfa, następnie sposób samodzielnego holowania Volkswagena Golfa, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Volkswagena Golfa

W rzeczywistości można holować samochód. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Volkswagena Golfa będziesz musiał przestrzegać pewnych środków. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz holować Volkswagena Golfa, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych użytkowników, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas panować nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania postaraj się, aby Volkswagen Golf i holujący go samochód były prawidłowo wyrównane, aby zachować doskonałe zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Volkswagen Golf nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego samochodu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Volkswagena Golfa

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe zasady bezpiecznego holowania Volkswagena Golfa, nauczymy Cię różnych metod, aby to zrobić:

 • Do holowania Volkswagena Golfa używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w samochód holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania Volkswagena Golfa możesz użyć jednego z trzech istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli na spięcie ich razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy samochód holujący jest cięższy niż samochód holowany.
 • Posiadaj funkcjonalną sygnalizację holowanego Volkswagena Golfa.
Weiterlesen:
Silnik Volkswagena Golfa 5 grzechocze, gdy jest zimny

Są to przepisy, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holuj swojego Volkswagena Golfa. Pamiętaj jednak, że ta alternatywa powinna być używana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zachęcamy do zapoznania się z następną sekcją.

Odholuj swojego Volkswagena Golfa profesjonaliście

.

Na koniec, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volkswagena Golfa w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej racjonalnym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może się to wydawać kosztowną opcją, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem zawartym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy problemy, z którymi się zmagasz, zostały dobrze rozwiązane przez Twojego ubezpieczyciela.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Volkswagena Golfa w dobrych warunkach.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Volkswagena Golfa, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Volkswagen Golf.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector