Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volkswagena Polo 4 ?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że również najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Z drugiej strony, pomiędzy samochodem, który nie zapala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Volkswagen Polo 4, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia i jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego garażu. W tym przewodniku wyjaśnimy jak holować Volkswagena Polo 4, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. W tym celu najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania Volkswagen Polo 4, następnie jak samodzielnie holować Volkswagen Polo 4, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu .

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Volkswagena Polo 4

W rzeczywistości można holować samochód. Z drugiej strony, jeśli chcesz wejść w holowanie Volkswagena Polo 4 będziesz musiał przestrzegać pewnych przepisów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jeździj autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Volkswagen Polo 4, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych kierowców, jeśli robisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas kontrolować oba auta, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych wyzwań i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania upewnij się, że Volkswagen Polo 4 i holujący go samochód są prawidłowo ustawione, aby zachować doskonałe zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Volkswagen Polo 4 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego samochodu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Volkswagena Polo 4?

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania Volkswagena Polo 4, nauczymy Cię różnych sposobów, jak to zrobić:

 • Do holowania Volkswagena Polo 4 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w samochód holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania Volkswagena Polo 4 można użyć jednego z trzech istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy samochód holujący jest cięższy niż samochód holowany.
 • Mieć funkcjonującą sygnalizację w holowanym Volkswagenie Polo 4.
Weiterlesen:
Volkswagen Polo, który przechodzi w tryb awaryjny

Są to przepisy, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holowanie Volkswagena Polo 4. Z drugiej strony pamiętaj, że ten środek zaradczy powinien być stosowany tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zachęcamy do przejrzenia poniższej sekcji.

Odholuj swojego Volkswagena Polo 4 profesjonaliście

.

Podsumowując, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volkswagen Polo 4 w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej logicznym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to brzmieć jak drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto punkty, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczenia przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy komplikacje, z którymi się zmagasz, są dobrze załatwione przez Twojego ubezpieczyciela.
 • Na koniec zweryfikuj kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Volkswagena Polo 4 w dobrych warunkach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector