Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volkswagena Polo 5 ?

Posiadanie pojazdu się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Z drugiej strony, pomiędzy autem, które nie odpala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Volkswagen Polo 5, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia, a jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego garażu. W tym przewodniku wyjaśnimy jak holować Volkswagena Polo 5, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw zapoznamy się z zasadami, których należy przestrzegać podczas holowania Volkswagen Polo 5, następnie jak samodzielnie holować Volkswagen Polo 5, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Volkswagena Polo 5

Prawdę mówiąc, holowanie pojazdu jest możliwe. Z drugiej strony, jeśli chcesz wejść w holowanie Volkswagena Polo 5 będziesz musiał przestrzegać niektórych protokołów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jeździj autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Volkswagen Polo 5, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych kierowców, jeśli robisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma pojazdami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać w pierwszy

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się mieć pewność, że Volkswagen Polo 5 i holujący go samochód są prawidłowo wyrównane, aby zachować doskonałe zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu pojazdach.
 • Jeśli holowany Volkswagen Polo 5 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego pojazdu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Volkswagena Polo 5?

Teraz, kiedy się nauczyłeś podstawowe specyfikacje bezpiecznego holowania Volkswagena Polo 5, przedstawimy Ci różne rozwiązania, aby to zrobić:

 • Do holowania Volkswagena Polo 5 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania Volkswagena Polo 5 możesz użyć jednego z trzech dostępnych typów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na pojazdach, który pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Mieć funkcjonującą sygnalizację w holowanym Volkswagenie Polo 5.
Weiterlesen:
Cena wymiany tarczy hamulcowej do Volkswagena Polo ?

Są to przepisy, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holowanie Volkswagena Polo 5. Z drugiej strony pamiętaj, że ta metoda powinna być stosowana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zachęcamy do przejrzenia poniższej sekcji.

Zleć odholowanie swojego Volkswagen Polo 5 przez specjalistę

.

Podsumowując, ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volkswagena Polo 5 w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej racjonalnym rozwiązaniem, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to wyglądać na drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na korzystanie z ich usług zupełnie za darmo. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje problemy.
 • Na koniec zweryfikuj kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Volkswagena Polo 5 w dobrych warunkach.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 5, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector