Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volkswagena Polo?

Posiadanie samochodu jest praktyczne, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że również najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Z drugiej strony, pomiędzy samochodem, który nie zapala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Volkswagen Polo, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia i jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego warsztatu. W tym artykule opiszemy treść jak holować Volkswagena Polo, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania Volkswagen Polo, następnie jak samodzielnie holować Volkswagen Polo, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować Volkswagena Polo

Z pewnością można holować samochód. Z drugiej strony, jeśli chcesz wejść w holowanie Volkswagena Polo będziesz musiał trzymać się pewnych środków. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź autostradami ani drogami ekspresowymi, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Volkswagen Polo, może narazić Ciebie i innych kierowców, jeśli będziesz jeździć na drogach ekspresowych.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas kontrolować oba samochody, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych wyzwań i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że Volkswagen Polo i holujący go samochód są odpowiednio wyrównane, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Volkswagen Polo nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej tablicy połączonej z pierwszym samochodem, aby móc powiadomić kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować Volkswagena Polo

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe specyfikacje bezpiecznego holowania Volkswagena Polo, nauczymy Cię różnych rozwiązań, aby to zrobić:

 • Do holowania Volkswagena Polo używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w holujący samochód. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania Volkswagena Polo możesz użyć jednego z trzech dostępnych typów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli na spięcie ich razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holujący samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Mieć sprawną sygnalizację holowanego Volkswagena Polo.
Weiterlesen:
Jak zdjąć tylne siedzenie Volkswagen Polo 3 ?

Oto przepisy, których należy się trzymać, jeśli chcesz holuj swojego Volkswagena Polo. Z drugiej strony pamiętaj, że ta alternatywa powinna być używana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zalecamy przeczytanie poniższej sekcji.

Odholuj swojego Volkswagena Polo profesjonaliście

.

Na koniec, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volkswagena Polo w dobrych warunkach, najbardziej logicznym rozwiązaniem pozostaje wezwanie lawety do holowania samochodu. Może to być kosztowna opcja, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje problemy.
 • Na koniec zweryfikuj kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Volkswagena Polo w dobrych warunkach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Polo.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector