Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volkswagena Transportera 6 ?

Samochód się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Jednak pomiędzy samochodem, który nie odpala rano, a awarią na autostradzie, wyniki będą zupełnie inne. Bez względu na powód, Volkswagen Transporter 6, który nie jeździ, jest trudny do przemieszczenia, a jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego warsztatu. W tej treści nauczymy Cię jak holować Volkswagena Transportera 6, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania Volkswagena Transportera 6, następnie jak samodzielnie holować Volkswagena Transportera 6, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Volkswagena Transportera 6

Oczywiście istnieje możliwość holowania samochodu. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie Volkswagena Transportera 6 będziesz musiał przestrzegać pewnych środków. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jeździj po autostradach ani drogach ekspresowych, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć Volkswagen Transporter 6, może narazić Ciebie i innych użytkowników na ryzyko, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych problemów i holowane auto może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania upewnij się, że Volkswagen Transporter 6 i holujący go samochód są odpowiednio ustawione, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany Volkswagen Transporter 6 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego samochodu, aby móc powiadomić kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Jak otworzyć Volkswagena Transportera 5 z rozładowanym akumulatorem?

Jak samodzielnie holować Volkswagena Transportera 6

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania Volkswagena Transportera 6, nauczymy Cię różnych podejść do tego:

 • Do holowania Volkswagena Transportera 6 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w samochód holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania Volkswagena Transportera 6 można użyć jednego z trzech dostępnych rodzajów haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, który pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holujący samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Mieć skuteczną sygnalizację w Volkswagenie Transporterze 6, który ma być holowany.

Oto ograniczenia, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holowanie Volkswagena Transportera 6. Należy jednak pamiętać, że ta metoda powinna być stosowana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, sugerujemy zapoznanie się z następną sekcją.

Zleć odholowanie Volkswagena Transportera 6 przez profesjonalistę

.

Na koniec ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volkswagena Transportera 6 w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej racjonalne rozwiązanie, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to brzmieć jak droga opcja, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na korzystanie z ich usług całkowicie za darmo. Oto punkty, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczenia przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o Twoje obawy.
 • Na koniec zweryfikuj kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę w Volkswagen Transporter 6 ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Volkswagena Transportera 6 w dobrych warunkach.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volkswagena Transporter 6, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Transporter 6.

Ссылка на основную публикацию