Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volvo V50 ?

Posiadanie samochodu się przydaje, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że również najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Z drugiej strony, pomiędzy pojazdem, który nie rusza rano, a awarią na autostradzie, wyniki będą zupełnie inne. W każdym razie Volvo V50, które nie jeździ, jest trudne do przeniesienia i często jedynym rozwiązaniem jest holowanie go do najbliższego warsztatu. W tym artykule nauczymy Cię jak holować Volvo V50, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania Volvo V50, następnie jak samodzielnie holować Volvo V50, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować Volvo V50

Na pewno można holować samochód. Z drugiej strony, jeśli chcesz wejść w holowanie Volvo V50 będziesz musiał przestrzegać pewnych zasad. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź po autostradach ani drogach ekspresowych, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć swoje Volvo V50, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych kierowców, jeśli robisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas kontrolować oba samochody, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać w pierwszy

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się mieć pewność, że Volvo V50 i holujący samochód są odpowiednio ustawione, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowane Volvo V50 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej tablicy połączonej z pierwszym samochodem, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Lampka kluczyka w Volvo V50 pozostaje włączona

Jak samodzielnie holować Volvo V50

Teraz, gdy już odkryłeś podstawowe specyfikacje bezpiecznego holowania Volvo V50, nauczymy Cię różnych technik, aby to zrobić:

 • Do holowania swojego Volvo V50 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w samochód holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Volvo V50 możesz użyć jednego z trzech istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy samochód holujący jest cięższy niż samochód holowany.
 • Miej działającą sygnalizację na holowanym Volvo V50.

Oto zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować swoje Volvo V50. Z drugiej strony pamiętaj, że to rozwiązanie powinno być stosowane tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, radzimy zapoznać się z poniższym rozdziałem.

Zleć odholowanie Twojego Volvo V50 przez profesjonalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volvo V50 w dobrych warunkach, pozostaje najbardziej logiczną metodą, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może to wyglądać na kosztowny wybór, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na całkowicie bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto punkty, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem podanym w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o komplikacje, z którymi się borykasz.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć alarm pasa w Volvo V50 ?

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Twojego Volvo V50 w dobrych warunkach.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników na temat Volvo V50, przejdź do naszej kategorii Volvo V50.

Ссылка на основную публикацию