Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować volvo v70 ?

Posiadanie samochodu pomaga, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Z drugiej strony, pomiędzy autem, które nie zapala rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. Niemniej jednak volvo v70, które nie jeździ, jest trudne do przeniesienia i często jedynym ratunkiem jest odholowanie go do najbliższego warsztatu. Na tej stronie treści nauczymy Cię jak holować volvo v70, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to osiągnąć, najpierw przyjrzymy się zasadom, których należy przestrzegać podczas holowania volvo v70, następnie jak holować volvo v70 samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować volvo v70

W rzeczywistości możliwe jest holowanie pojazdu. Z drugiej strony, jeśli chcesz wejść w holowanie volvo v70 będziesz musiał trzymać się kilku prostych zasad. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź po autostradach ani drogach ekspresowych, ponieważ prędkość, z jaką będziesz holować swoje volvo v70, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych użytkowników, jeśli robisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, musisz cały czas kontrolować oba samochody, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że volvo v70 i holujący go samochód są prawidłowo ustawione, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowane volvo v70 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego pojazdu, aby móc powiadomić kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Jak zablokować volvo v70 z rozładowaną baterią?

Jak samodzielnie holować volvo v70

Teraz, gdy już się dowiedziałeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania volvo v70, przedstawimy Ci różne techniki, aby to zrobić:

 • Do holowania swojego volvo v70 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w pojazd holujący. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego volvo v70 możesz użyć jednego z trzech istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy pojazd ciągnący jest cięższy niż pojazd holowany.
 • Miej działającą sygnalizację na holowanym volvo v70.

Oto ograniczenia, których należy się trzymać, jeśli chcesz holuj swoje volvo v70. Z drugiej strony pamiętaj, że ta metoda powinna być stosowana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, zalecamy przeczytanie poniższej sekcji.

Odholuj swoje volvo v70 przez profesjonalistę

.

Na koniec ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego volvo v70 w dobrych warunkach, zachowamy najrozsądniejszy środek zaradczy, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może się to wydawać kosztowną opcją, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na bezpłatne korzystanie z ich usług. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczeniowej przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem ubezpieczonym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy komplikacje, z którymi się zmagasz, są zadbane przez Twojego ubezpieczyciela.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Kontrolka silnika pozostaje na volvo v70

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania volvo v70 w dobrych warunkach.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat volvo v70, przejdź do naszej kategorii volvo v70.

Ссылка на основную публикацию