Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować Volvo Xc40 ?

Posiadanie pojazdu przydaje się, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy wpadają w szczeliny. Niemniej jednak, pomiędzy pojazdem, który nie rusza rano, a awarią na autostradzie, wyniki będą zupełnie inne. W każdym razie Volvo Xc40, które nie jeździ, jest trudne do przeniesienia, a jedyną odpowiedzią jest często holowanie go do najbliższego warsztatu. Na tej stronie treści pokażemy Ci jak holować Volvo Xc40, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw zapoznamy się z zasadami, których należy przestrzegać podczas holowania Volvo Xc40, następnie jak holować Volvo Xc40 samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie specjalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować Volvo Xc40

W rzeczywistości można holować samochód. Niemniej jednak, jeśli chcesz wejść do holowanie Volvo Xc40 będziesz musiał trzymać się niektórych protokołów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jeździj po autostradach ani drogach ekspresowych, ponieważ prędkość, z jaką będziesz holować swoje Volvo Xc40, może stanowić zagrożenie dla Ciebie i innych użytkowników, jeśli robisz to na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych przeszkód i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że Volvo Xc40 i holujący go samochód są prawidłowo wyrównane, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowane Volvo Xc40 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej płyty podłączonej do pierwszego samochodu, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.
Weiterlesen:
Jak zaktualizować GPS w moim Volvo Xc40?

Jak samodzielnie holować Volvo Xc40

Teraz, kiedy się nauczyłeś podstawowe zasady bezpiecznego holowania Volvo Xc40, nauczymy Cię różnych metod, aby to zrobić:

 • Do holowania swojego Volvo Xc40 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i stwarzają jedynie ryzyko wypadku. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w holujący samochód. Lepiej będzie kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego Volvo Xc40 możesz użyć jednego z trzech istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli na spięcie ich razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holujący samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Mieć skuteczną sygnalizację w holowanym Volvo Xc40.

Oto zasady, których należy się trzymać, jeśli chcesz holować swoje Volvo Xc40. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie powinno być stosowane tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, sugerujemy przejrzenie poniższej sekcji.

Zleć odholowanie Twojego Volvo Xc40 przez specjalistę

.

Na koniec, ostatnia część naszego artykułu, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego Volvo Xc40 w dobrych warunkach, zachowuje on najbardziej logiczne rozwiązanie, aby wezwać lawetę do holowania samochodu. Może się to wydawać drogim rozwiązaniem, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na korzystanie z ich usług zupełnie za darmo. Oto punkty, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczenia przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z kilometrami zawartymi w Twojej umowie (zwykle pokonywany w odległości większej niż 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o komplikacje, z którymi się borykasz.
 • Na koniec zweryfikuj kwotę do odliczenia na swoim koncie.
Weiterlesen:
Jak wyłączyć lampkę serwisową Volvo Xc40

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania Twojego Volvo Xc40 w dobrych warunkach.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volvo Xc40, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volvo Xc40.

Ссылка на основную публикацию