Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak holować volvo xc70 ?

Posiadanie samochodu pomaga, tylko pojazd to awaria… I niestety doskonale wiemy, że nawet najszczęśliwsi z nas rzadko kiedy przepadają. Jednak pomiędzy pojazdem, który nie rusza rano, a awarią na autostradzie, konsekwencje będą zupełnie inne. W każdym razie Volvo xc70, które nie jeździ, jest trudne do przemieszczenia, a jedynym rozwiązaniem jest często holowanie go do najbliższego garażu. W tym artykule opiszemy jak holować volvo xc70, przestrzegając przepisów i gwarantując maksymalne bezpieczeństwo. Aby to zrobić, najpierw zapoznamy się z zasadami holowania volvo xc70, następnie jak holować volvo xc70 samodzielnie, a na koniec najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalisty do holowania samochodu.

Zasady, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holować volvo xc70

Z pewnością można holować samochód. Jeśli jednak chcesz wejść w holowanie volvo xc70 będziesz musiał przestrzegać pewnych przepisów. Przedstawiamy je poniżej:

 • Nie jedź po autostradach ani drogach ekspresowych, ponieważ prędkość, z jaką będziesz ciągnąć volvo xc70, może narazić Ciebie i innych kierowców na ryzyko, jeśli będziesz to robić na drodze ekspresowej.
 • Nie przekraczaj 25 km/h, zawsze musisz mieć kontrolę nad obydwoma samochodami, duża prędkość nie pozwoli przewidzieć ewentualnych wyzwań i holowany samochód może wjechać do pierwszego

  .

 • Ogranicz się do podróży na krótkich dystansach. Jeśli masz do przejechania kilkadziesiąt kilometrów, lepiej wezwać pomoc drogową.
 • Podczas holowania staraj się upewnić, że volvo xc70 i holujący go samochód są odpowiednio wyrównane, aby zachować dobre zachowanie.
 • Włącz światła ostrzegawcze w obu samochodach.
 • Jeśli holowany volvo xc70 nie ma akumulatora, będziesz musiał użyć zdejmowanej tablicy połączonej z pierwszym samochodem, aby móc ostrzec kierowców za Tobą.

Jak samodzielnie holować volvo xc70

Teraz, gdy już się dowiedziałeś podstawowe protokoły bezpiecznego holowania volvo xc70, poznamy różne podejścia do tego:

 • Do holowania swojego volvo xc70 używaj tylko haka holowniczego, ponieważ liny, pasy lub inne produkty nie są odpowiednie i mogą jedynie grozić wypadkiem. Jeśli zaczep holowniczy jest elastyczny, ryzykujesz uderzenie w holujący samochód. Będzie lepiej kup hak holowniczy.

  .

 • Do holowania swojego volvo xc70 możesz użyć jednego z trzech istniejących haków holowniczych, drążki teleskopowe (od 40 do 50 euro), drążki składane (30 do 100 euro) i drążki standardowe (30 do 40 euro).
 • Sprawdź, czy masz dwa zaczepy holownicze na samochodach, co pozwoli Ci połączyć je razem z hakiem holowniczym.
 • Sprawdź, czy holowany samochód jest cięższy niż holowany samochód.
 • Mieć wydajną sygnalizację na holowanym Volvo xc70.
Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim volvo xc70?

Oto przepisy, których należy przestrzegać, jeśli chcesz holuj swojego volvo xc70. Należy jednak pamiętać, że ta alternatywa powinna być używana tylko na krótkich dystansach, aby uniknąć droższego holowania, jeśli masz do pokonania dużą odległość, sugerujemy zapoznanie się z następną sekcją.

Zleć odholowanie swojego volvo xc70 przez profesjonalistę

.

Na koniec ostatnia część naszego poradnika, jeśli nie jesteś w stanie holować swojego volvo xc70 w dobrych warunkach, najrozsądniejszym rozwiązaniem pozostaje wezwanie lawety w celu odholowania samochodu. Może to brzmieć jak drogie rozwiązanie, ale w większości umów ubezpieczeniowych znajduje się klauzula, która pozwala na korzystanie z ich usług całkowicie za darmo. Oto szczegóły, które należy sprawdzić w umowie ubezpieczenia przed wezwaniem pomocy drogowej:

 • Czy odległość między Twoim domem a miejscem awarii jest zgodna z przebiegiem zawartym w Twojej umowie (zwykle ponad 50 km od Twojego domu).
 • Sprawdź, czy Twój ubezpieczyciel zadba o komplikacje, z którymi się borykasz.
 • Na koniec sprawdź kwotę do odliczenia na swoim koncie.

Teraz masz wszystkie informacje potrzebne do holowania volvo xc70 w dobrych warunkach.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące volvo xc70, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii volvo xc70.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector