Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Audi Tt ?

Bycie właścicielem samochodu jest korzystne, najczęściej potrzebujemy go na dojazd do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta istotna część naszego rocznego budżetu regularnie wywołuje u nas niespodzianki. Świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju rzadko jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli go nie rozpoznasz to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Audi Tt, dobrze trafiłeś, najpierw wesprzemy Cię w zlokalizowaniu źródła wycieku oleju, a dodatkowo pomożemy w jego naprawie w miarę możliwości.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Audi Tt

Jeśli odkryjesz płyn wyciekający spod Twojego Audi Tt, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby sprawdzić, czy któryś z nich można szybko rozpoznać jako źródło nieszczelności. Aby ograniczyć ryzyko, z pewnością należy: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku zainteresuje nas tylko to, jeśli zauważysz wyciek oleju z Twojego Audi Tt, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, to będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Weiterlesen:
Audi Tt, KTÓRY WCHODZI w tryb awaryjny

Nie zawsze łatwo jest zlokalizować źródło oleju, który wycieka w Audi Tt z powodu przestrzeni w bloku silnika, jednak oto kroki, których należy przestrzegać, aby zlokalizować źródło oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym olej spada, miejsce, z którego wycieka na podłogę…
  • Prześledź drogę kapiącego oleju do jego podstawy, jeśli plama jest zbyt duża, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wyczyścić blok silnika i jedź, aby móc go zidentyfikować przy mniejszym wysiłku.
  • To może ci pomóc, oto lista części samochodowych, które przez większość czasu powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Audi Tt.

Teraz, gdy już zidentyfikowałeś źródło wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego stopnia, ale pamiętaj, że to nie jest długotrwała odpowiedź i że wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Zaprezentujemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewnym know-how, narzędziami i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć w swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Audi Tt, będziesz musiał wymienić olej silnikowy lub w skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Audi Tt

W tej sytuacji proces jest dość prosty, wystarczy podnieść swoje Audi Tt, jeśli to możliwe idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdzić gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Jak odczytać kod błędu w Audi Tt?

Olej wycieka z filtra oleju mojego Audi Tt

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby to osiągnąć, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go z umiarem. To samo sprawdzenie, na gorąco sprawdź, czy z Twojego Audi Tt wycieka olej.

Olej wycieka z presostatu mojego Audi Tt

Na koniec, jeśli to twój presostat jest przyczyną wycieku w twoim Audi Tt, możesz, zgodnie z jego dostępnością, dosięgnąć go i szybko go zmienić. Aby to osiągnąć, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy presostat, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby sprawdzić, czy nie ma już wycieku oleju z Twojego Audi Cz.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju wycieku radzimy udać się do mechanika samochodowego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Audi Tt, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Audi Tt.

Ссылка на основную публикацию