Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Bmw Serie 1 E82?

Posiadanie pojazdu jest niezbędne, zazwyczaj potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta istotna część naszego rocznego budżetu czasami wywołuje u nas niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju prawie nigdy nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz rozpoznać to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Bmw Serie 1 E82, trafiłeś na właściwą stronę internetową, najpierw pomożemy Ci znaleźć przyczynę wycieku oleju, a dodatkowo w miarę możliwości pomożemy to naprawić.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Bmw Serie 1 E82

Jeśli się dowiesz płyn wyciekający spod Twojego Bmw Serie 1 E82, pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko określić jako źródło wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, absolutnie konieczne jest: weryfikuj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik migacza w Bmw Serie 1 ?

W naszym przypadku interesuje nas tylko okoliczność, że wykryjesz wyciek oleju ze swojego Bmw Serie 1 E82, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów, to będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Nie jest łatwo znaleźć przyczynę wycieku oleju w Bmw Serie 1 E82 ze względu na dostęp do bloku silnika, niemniej jednak oto kroki, których należy się trzymać, aby znaleźć źródło oleju:

  • Odkryj punkt, w którym spada olej, obszar, z którego wylewa się na podłogę…
  • Wróć ścieżką kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt ważna, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wyczyścić blok silnika i jedź, aby móc go znaleźć bez trudności.
  • To pomoże, oto lista części, które najczęściej powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Bmw Serie 1 E82.

Teraz, gdy już zidentyfikowałeś przyczynę wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, aby uzupełnić poziom, określony jego stopniem, ale powinieneś wiedzieć, że nie jest to długotrwały środek i że wyciek może się nasilać za każdym razem. Zademonstrujemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz przeprowadzić sam z pewną wiedzą, narzędziami i w zależności od dostępności, jaką będziesz miał na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Bmw Serie 1 E82 będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Bmw Serie 1 F21

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Bmw Serie 1 E82

W tym scenariuszu proces jest dość prosty, wystarczy podnieść Bmw Serie 1 E82, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdź gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Olej wycieka z filtra oleju mojego Bmw Serie 1 E82

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. W tym celu weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go z umiarem. To samo sprawdź, sprawdź na gorąco, czy olej wycieka z Twojego Bmw Serie 1 E82.

Olej wycieka z presostatu mojego Bmw Serie 1 E82

Wreszcie, jeśli to twój przełącznik ciśnienia jest przyczyną wycieku w twoim Bmw Serie 1 E82, możesz, w zależności od jego dostępności, dotrzeć do niego i bardzo łatwo go zmienić. Aby tak się stało, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby potwierdzić, że nie ma już wycieku oleju z twojego Bmw Serii 1 E82.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności zachęcamy do udania się do technika samochodowego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonywana samodzielnie.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Bmw Serie 1 E82, przejdź do naszej kategorii Bmw Serie 1 E82.

Weiterlesen:
Jak zmienić głośniki w Bmw Serie 1?
Ссылка на основную публикацию