Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Bmw Serie 1 F21?

Bycie właścicielem pojazdu to podstawa, przez większość czasu potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta istotna część naszego rocznego budżetu wciąż sprawia nam niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… Prawdę mówiąc, wyciek oleju prawie nigdy nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz Zauważ to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Bmw Serii 1 F21, trafiłeś na właściwą stronę, po pierwsze wesprzemy Cię w odkryciu źródła wycieku oleju, a po drugie pomożemy w jego naprawie, gdy tylko będzie to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Bmw Serii 1 F21

Jeśli zauważysz płyn wyciekający spod Twojego Bmw Serie 1 F21, pierwszym właściwym krokiem jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko rozpoznać jako źródło wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, absolutnie konieczne jest: weryfikuj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

Weiterlesen:
Jak zresetować licznik kilometrów w Bmw Serie 1?

W naszym przypadku zainteresuje nas tylko to, jeśli zauważysz wyciek oleju z Twojego Bmw Serie 1 F21, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów, to będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

W rzeczywistości nie jest łatwo odkryć pochodzenie oleju, który wycieka w Bmw Serie 1 F21 ze względu na dostęp do bloku silnika, mimo to oto kroki, których należy przestrzegać, aby odkryć pochodzenie oleju:

  • Znajdź punkt, w którym olej spada, obszar, z którego wycieka na podłogę…
  • Wróć drogą kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby móc go znaleźć przy mniejszym wysiłku.
  • To może ci pomóc, oto lista części, które najczęściej powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Bmw Serie 1 F21.

Teraz, gdy już odkryłeś źródło wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej olejku, w zależności od jego intensywności, ale pamiętaj, że nie jest to zabieg długotrwały i wyciek może się nasilić w każdej chwili. Prawdopodobnie przedstawimy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewną wiedzą, narzędziami i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Bmw Serie 1 F21 będziesz musiał wymienić olej silnikowy lub przekładniowy.

Weiterlesen:
Co powoduje przegrzewanie się mojego Bmw Serie 1?

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Bmw Serii 1 F21

W tym scenariuszu strategia jest dość prosta, wystarczy podnieść Bmw Serie 1 F21, jeśli to możliwe idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdź gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Olej wycieka z filtra oleju w moim Bmw Serii 1 F21

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie trzeba go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtra, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. To samo sprawdzenie, sprawdź na gorąco, czy olej wycieka z Twojego Bmw Serie 1 F21.

Olej wycieka z presostatu mojego Bmw Serii 1 F21

Na koniec, jeśli to twój przełącznik ciśnienia jest przyczyną wycieku w twoim Bmw Serie 1 F21, możesz, zgodnie z jego dostępnością, dosięgnąć go i łatwo go zamienić. Aby to zrobić, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść zespół i wykonaj gorący test, aby upewnić się, że nie ma już wycieku oleju z Twojego BMW Seria 1 F21.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności zachęcamy do udania się do technika samochodowego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Jeśli chcesz więcej samouczków na temat Bmw Serie 1 F21, przejdź do naszej kategorii Bmw Serie 1 F21.

Weiterlesen:
Wahanie podczas przyspieszania serii Bmw 1
Ссылка на основную публикацию