Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Chevrolecie Impala ?

Posiadanie pojazdu jest korzystne, często potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na prawie wszystkie codzienne podróże. Ta istotna część naszego rocznego budżetu stale wywołuje u nas niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju prawie nigdy nie jest łagodny i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli nie go rozpoznać. Jeśli wiesz o tym wyciek oleju w Twoim Chevrolet Impala, trafiłeś we właściwe miejsce, po pierwsze wesprzemy Cię w odkryciu przyczyny wycieku oleju, a po drugie pomożemy Ci to naprawić, gdy tylko będzie to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju z Twojego Chevroleta Impala

Jeśli zobaczysz płyn wyciekający spod Twojego Chevroleta Impala, pierwszym działaniem, które należy podjąć, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko zidentyfikować jako przyczynę wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, z pewnością należy: weryfikuj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku skupimy się tylko na tym, że wykryjesz wyciek oleju z Twojego Chevroleta Impala, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, będzie to raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny irytujący zapach.

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Chevrolet Impala, co robić ?

Nie zawsze jest łatwo odkryć przyczynę wycieku oleju w Chevrolet Impala ze względu na dostęp do bloku silnika, mimo to oto proste kroki, których należy przestrzegać, aby odkryć źródło oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym olej spada, miejsce, z którego wycieka na podłogę…
  • Prześledź drogę kapiącego oleju do początku, jeśli plama jest zbyt ważna, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby móc go łatwiej znaleźć.
  • Oto lista części samochodowych, które w większości przypadków powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Chevrolet Impala.

Teraz, gdy już zidentyfikowałeś przyczynę wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez jakiś czas będziesz mógł dodać więcej oleju, aby uzupełnić poziom, w zależności od jego nasilenia, ale powinieneś wiedzieć, że nie jest to długotrwała kuracja i że wyciek może się nasilać za każdym razem. Pokażemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz przeprowadzić sam z pewną wiedzą, narzędziami i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć na swoim silniku. Bez względu na powód powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Chevrolecie Impala, będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Chevrolet Impala

W tym scenariuszu procedura jest dość prosta, wystarczy podnieść Chevroleta Impalę, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdzić gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić pasek rozrządu w Chevrolecie Impala ?

Olej wycieka z filtra oleju mojego Chevroleta Impala

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie trzeba go wymienić. Aby to osiągnąć, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. Ten sam test, na gorąco sprawdź, czy z Twojego Chevroleta Impala wycieka olej.

Wyciek oleju z presostatu mojego Chevroleta Impala

Na koniec, jeśli to twój przełącznik ciśnieniowy jest przyczyną nieszczelności w twoim Chevrolet Impala, możesz, w oparciu o łatwość dostępu, dosięgnąć go i łatwo go wymienić. Aby to osiągnąć, ustaw tackę spustową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść zespół i wykonaj gorący test, aby upewnić się, że nie ma już wycieku oleju z Twojego Chevroleta Impala.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności zalecamy udanie się do mechanika, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana w spokoju.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków o Chevrolet Impala, przejdź do naszej kategorii Chevrolet Impala.

Ссылка на основную публикацию