Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Chevrolecie Malibu ?

Bycie właścicielem pojazdu to podstawa, przez większość czasu potrzebujemy go, aby dostać się do naszej pracy i do większości naszych codziennych podróży. Ta istotna część naszego rocznego budżetu często powoduje niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… Prawdę mówiąc, wyciek oleju zwykle nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz uświadomić sobie to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Chevrolet Malibu, dobrze trafiłeś, po pierwsze pomożemy Ci zlokalizować przyczynę wycieku oleju, a po drugie pomożemy Ci go usunąć, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Chevrolecie Malibu

Jeśli się dowiesz płyn wyciekający spod Twojego Chevroleta Malibu, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby sprawdzić, czy któryś z nich może dość szybko zostać rozpoznany jako źródło nieszczelności. Aby ograniczyć ryzyko, zdecydowanie kluczowe jest: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

Weiterlesen:
Jak włączyć klimatyzację w Chevrolecie Malibu ?

W naszym przypadku skupimy się tylko na tym, gdy zauważysz wyciek oleju z Twojego Chevroleta Malibu, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Nie zawsze łatwo jest zlokalizować przyczynę wycieku oleju w Chevrolecie Malibu z powodu miejsca w bloku silnika, mimo to oto wskazówki, których należy przestrzegać, aby zlokalizować źródło oleju:

  • Zlokalizuj punkt, w którym olej spada, obszar, z którego wycieka na podłogę…
  • Wróć drogą kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt duża, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wyczyścić blok silnika i jedź, aby móc łatwiej go wyśledzić.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części, które w większości przypadków powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Chevrolecie Malibu.

Teraz, gdy już zidentyfikowałeś przyczynę wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dodać więcej oleju, aby uzupełnić poziom, w zależności od jego intensywności, ale pamiętaj, że nie jest to trwały środek i że wyciek może się nasilić w każdej chwili. Ujawnimy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewną wiedzą, narzędziami i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć w swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Chevrolecie Malibu będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Chevroleta Malibu od środka ?

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Chevrolet Malibu

W tym scenariuszu technika jest dość prosta, wystarczy podnieść Chevroleta Malibu, jeśli jest to możliwe idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek idealnym momentem i sprawdzić gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Olej wycieka z filtra oleju mojego Chevroleta Malibu

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby tak się stało, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go z umiarem. To samo sprawdzenie, na gorąco sprawdź, czy z twojego Chevroleta Malibu nie wycieka olej.

Wyciek oleju z presostatu mojego Chevroleta Malibu

Na koniec, jeśli przyczyną wycieku w Twoim Chevrolecie Malibu jest wyłącznik ciśnieniowy, możesz, w zależności od jego dostępności, łatwo go dosięgnąć i zmienić. Aby to osiągnąć, umieść tackę spustową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść zespół i wykonaj gorącą kontrolę, aby sprawdzić, czy nie ma już wycieku oleju z Twojego Chevroleta Malibu .

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności radzimy udać się do warsztatu naprawczego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być przeprowadzona w spokoju.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Chevroleta Malibu, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Chevrolet Malibu.

Weiterlesen:
Nieszczelny wtryskiwacz w moim Chevrolecie Malibu, co robić ?
Ссылка на основную публикацию