Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Citroenie Ds5 ?

Bycie właścicielem samochodu jest ważne, często potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na wiele naszych codziennych podróży. Ta istotna część naszego rocznego budżetu regularnie sprawia nam niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… Rzeczywiście, wyciek oleju prawie nigdy nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli nie zauważysz to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Citroenie Ds5, trafiłeś we właściwe miejsce, najpierw wesprzemy Cię w odkryciu przyczyny wycieku oleju, a dodatkowo pomożemy Ci go naprawić, jeśli będzie to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Citroenie Ds5

Jeśli się dowiesz płyn cieknie spod Twojego Citroena Ds5, pierwszym działaniem, jakie należy podjąć, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko zidentyfikować jako przyczynę wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, z pewnością należy: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

U nas interesuje nas tylko okoliczność, że wykryjesz wyciek oleju ze swojego Citroena Ds5, jeśli chodzi o olej silnikowy to płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów to będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Weiterlesen:
Jak wyłączyć Start Stop w Citroen Ds5?

Nie zawsze jest łatwo odkryć przyczynę wycieku oleju w Citroenie Ds5 z powodu miejsca w bloku silnika, mimo to oto kroki, które należy wykonać, aby odkryć pochodzenie oleju:

  • Zlokalizuj punkt, w którym olej spada, obszar, z którego wycieka na ziemię…
  • Śledź ścieżkę kapiącego oleju do jego podstawy, jeśli plama jest zbyt ważna, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wyczyścić blok silnika i jedź, aby móc go szybciej wyśledzić.
  • To może ci pomóc, oto lista części samochodowych, które przez większość czasu powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Citroenie Ds5.

Teraz, gdy już ustaliłeś przyczynę wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego intensywności, ale pamiętaj, że nie jest to trwały środek i wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Zademonstrujemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewną wiedzą, narzędziami i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć w swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Citroen Ds5, będziesz musiał wymienić olej silnikowy lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Citroen Ds5

W tej sytuacji procedura jest dość prosta, wystarczy podnieść swojego Citroena Ds5, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i zbadać gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Citroenie Ds5 ?

Olej wycieka z filtra oleju mojego Citroena Ds5

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtra, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przyklei się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. To samo sprawdzenie, na gorąco sprawdź, czy z twojego Citroena Ds5 wycieka olej.

Wycieka olej z presostatu mojego Citroena Ds5

Wreszcie, jeśli to twój przełącznik ciśnienia jest przyczyną wycieku w twoim Citroenie Ds5, możesz, w zależności od jego dostępności, dosięgnąć go i bardzo łatwo go wymienić. Aby to osiągnąć, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby upewnić się, że nie ma już wycieku oleju z twojego Citroen DS5.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju wycieku radzimy udać się do mechanika samochodowego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być przeprowadzona w spokoju.

Jeśli potrzebujesz więcej poradników na temat Citroena Ds5, przejdź do naszej kategorii Citroen Ds5.

Ссылка на основную публикацию