Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Fiacie Ducato ?

Posiadanie samochodu jest ważne, przez większość czasu potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na wiele naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu czasami powoduje komplikacje, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… Rzeczywiście, wyciek oleju nie jest często nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli nie rozpoznasz to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Fiacie Ducato, trafiłeś na właściwą stronę, po pierwsze pomożemy Ci odkryć źródło wycieku oleju, a po drugie, pomożemy Ci go naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Fiacie Ducato

Jeśli odkryjesz płyn wyciekający spod Twojego Fiata Ducato, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby sprawdzić, czy któryś z nich można dość szybko rozpoznać jako przyczynę wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, absolutnie ważne jest, aby sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku interesuje nas tylko to, czy z Fiata Ducato wycieka olej, jeśli chodzi o olej silnikowy to płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów to będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Weiterlesen:
Jak otworzyć bagażnik Fiata Ducato 2 od środka ?

Nie zawsze jest łatwo odkryć pochodzenie oleju, który wycieka w Fiacie Ducato ze względu na dostęp do bloku silnika, mimo to oto wskazówki, których należy się trzymać, aby odkryć pochodzenie oleju:

  • Znajdź punkt, w którym olej spada, miejsce, z którego wylewa się na ziemię…
  • Wróć ścieżką kapiącego oleju do jego podstawy, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby łatwiej go zlokalizować.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części, które najczęściej powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Fiacie Ducato.

Teraz, gdy już odkryłeś źródło wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego stopnia, ale pamiętaj, że nie jest to rozwiązanie trwałe i wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Zademonstrujemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewnym know-how, narzędziami i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć w swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Fiacie Ducato będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Fiacie Ducato

W tym scenariuszu technika jest dość prosta, wystarczy podnieść Fiata Ducato, jeśli to możliwe idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdzić gorąco silnika, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Fiat Ducato 2 ?

Olej wycieka z filtra oleju mojego Fiata Ducato

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie trzeba go wymienić. Aby tak się stało, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go z umiarem. To samo, sprawdź na gorąco, czy z Twojego Fiata Ducato nie wycieka olej.

Olej wycieka z presostatu mojego Fiata Ducato

Wreszcie, jeśli przyczyną nieszczelności w Twoim Fiacie Ducato jest wyłącznik ciśnieniowy, możesz łatwo go dosięgnąć i wymienić. Aby to zrobić, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy presostat, wyczyść całość i wykonaj gorącą kontrolę, aby upewnić się, że nie ma już wycieku oleju z twojego Fiata Ducato.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności radzimy udać się do mechanika samochodowego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Jeśli potrzebujesz więcej przewodników po Fiacie Ducato, przejdź do naszej kategorii Fiat Ducato.

Ссылка на основную публикацию