Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim hyundai getz?

Bycie właścicielem pojazdu to podstawa, często potrzebujemy go, aby dostać się do naszej pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu często powoduje komplikacje, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju prawie nigdy nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz Zauważ to. Jeśli wiesz o tym olej wycieka z twojego hyundai getz, trafiłeś na właściwą stronę, po pierwsze pomożemy Ci odkryć źródło wycieku oleju, a po drugie pomożemy Ci go naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju z Twojego hyundai getz

Jeśli zauważysz płyn wyciekający spod twojego hyundai getz, pierwszym właściwym krokiem jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko określić jako źródło wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, absolutnie ważne jest, aby sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku skupimy się tylko na przypadku wykrycia wycieku oleju ze swojego hyundai getz, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów, będzie to raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim hyundai getz?

Nie zawsze łatwo jest odkryć pochodzenie oleju, który wycieka w hyundai getz z powodu przestrzeni w bloku silnika, mimo to oto kroki, które należy wykonać, aby odkryć źródło oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym olej spada, miejsce, z którego wylewa się na podłogę…
  • Wróć ścieżką kapiącego oleju do jego podstawy, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby móc go ustawić przy mniejszym wysiłku.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części samochodowych, które najczęściej powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim hyundai getz.

Teraz, gdy już ustaliłeś źródło wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dodać więcej oleju, aby uzupełnić poziom, w oparciu o jego powagę, ale pamiętaj, że nie jest to długotrwała kuracja i że wyciek może się nasilać za każdym razem. Prawdopodobnie pokażemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz podjąć sam, z pewną wiedzą, narzędziami i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w hyundai getz będziesz musiał wymienić olej silnikowy lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w hyundai getz

W tej sytuacji procedura jest dość prosta, wystarczy podnieść hyundai getz, jeśli to możliwe idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek idealnym momentem i sprawdzić gorący silnika, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Ile kilometrów na niskim paliwie moim hyundai getz?

Olej wycieka z filtra oleju mojego hyundai getz

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtra, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przyklei się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. To samo sprawdź, sprawdź na gorąco, czy olej wycieka z twojego hyundai getz.

Olej wycieka z presostatu mojego hyundai getz

Na koniec, jeśli to twój przełącznik ciśnienia jest przyczyną wycieku w twoim hyundai getz, możesz, zgodnie z jego łatwością dostępu, dosięgnąć go i szybko go zmienić. Aby to zrobić, umieść tackę spustową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść zespół i wykonaj gorący test, aby upewnić się, że nie ma już wycieku oleju z Twojego hyundai getz.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności sugerujemy udanie się do mechanika samochodowego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być przeprowadzona samodzielnie.

Jeśli chcesz więcej przewodników po hyundai getz, przejdź do naszej kategorii hyundai getz.

Ссылка на основную публикацию