Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Land Roverze Range Rover Evoque?

Posiadanie samochodu to podstawa, często potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu często powoduje komplikacje, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju prawie nigdy nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz Znajdź to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Land Roverze Range Rover Evoque, trafiłeś na właściwą stronę, najpierw wesprzemy Cię w odkryciu źródła wycieku oleju, a dodatkowo pomożemy w jego naprawie, jeśli będzie to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Land Roverze Range Rover Evoque

Jeśli zobaczysz płyn wyciekający spod Twojego Land Rovera Range Rover Evoque, pierwszym działaniem, jakie należy podjąć, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko zidentyfikować jako przyczynę wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, absolutnie ważne jest, aby weryfikuj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

Weiterlesen:
Jak zablokować Land Rovera Range Rover Sport z rozładowaną baterią?

W naszym przypadku interesuje nas tylko okoliczność, że wykryjesz wyciek oleju ze swojego Land Rovera Range Rover Evoque, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów, będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Nie zawsze łatwo jest odkryć pochodzenie oleju, który wycieka w Land Roverze Range Rover Evoque z powodu miejsca w bloku silnika, niemniej jednak oto wskazówki, których należy się trzymać, aby odkryć pochodzenie oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym olej spada, miejsce, z którego wycieka na podłogę…
  • Wróć ścieżką kapiącego oleju do jego podstawy, jeśli plama jest zbyt duża, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wyczyścić blok silnika i jedź, aby móc go zlokalizować przy mniejszym wysiłku.
  • To może ci pomóc, oto lista części, które w większości przypadków powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Land Roverze Range Rover Evoque.

Teraz, gdy już odkryłeś źródło wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego stopnia, ale pamiętaj, że nie jest to długotrwała odpowiedź i że wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Pokażemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz przeprowadzić sam z pewną wiedzą, narzędziami i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Land Roverze Range Rover Evoque będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Jak naprawić wyciek skrzyni biegów w Land Roverze Range Rover Evoque?

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Land Roverze Range Rover Evoque

W tym scenariuszu rozwiązanie jest dość proste, wystarczy podnieść Land Rovera Range Rover Evoque w miarę możliwości idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdź gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Olej wycieka z filtra oleju mojego Land Rovera Range Rover Evoque

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtra, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przyklei się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. Ta sama ocena, sprawdź na gorąco, czy olej wycieka z twojego Land Rovera Range Rover Evoque.

Olej wycieka z przełącznika ciśnienia mojego Land Rovera Range Rovera Evoque

Na koniec, jeśli to twój przełącznik ciśnieniowy jest przyczyną wycieku w twoim Land Roverze Range Rover Evoque, możesz, w oparciu o jego dostępność, łatwo go dosięgnąć i zmienić. Aby to zrobić, ustaw tackę spustową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby potwierdzić, że nie ma już wycieku oleju z twojego Land Rover Range Rover Evoque.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności zachęcamy do udania się do mechanika, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, które należy wykonać samodzielnie.

Weiterlesen:
Jak złożyć tylne siedzenie w moim Land Roverze Range Rover Sport?

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Land Rovera Range Rover Evoque, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Land Rover Range Rover Evoque.

Ссылка на основную публикацию