Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Land Roverze Range Rover Sport?

Bycie właścicielem samochodu jest ważne, często potrzebujemy go, aby dostać się do naszej pracy i wielu naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu czasami powoduje komplikacje, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… Rzeczywiście, wyciek oleju zwykle nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli nie rozpoznasz to. Jeśli wiesz o tym wyciek oleju w Twoim Land Roverze Range Rover Sport, trafiłeś na właściwą stronę internetową, po pierwsze pomożemy Ci odkryć przyczynę wycieku oleju, a po drugie, pomożemy Ci go naprawić, gdy tylko będzie to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Land Roverze Range Rover Sport

Jeśli odkryjesz płyn wyciekający spod Twojego Land Rovera Range Rover Sport, pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby sprawdzić, czy którykolwiek z nich można szybko zidentyfikować jako przyczynę wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, naprawdę ważne jest, aby sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

Weiterlesen:
Jak wymienić klocki hamulcowe w moim Land Roverze Range Rover Sport?

W naszym przypadku interesuje nas tylko okoliczność, że z Twojego Land Rovera Range Rover Sport wycieka olej, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów, będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny nieprzyjemny zapach.

Nie jest łatwo odkryć przyczynę wycieku oleju w Land Roverze Range Rover Sport z powodu miejsca w bloku silnika, jednak oto proste kroki, których należy przestrzegać, aby odkryć źródło oleju:

  • Odkryj punkt, w którym spada olej, obszar, z którego wylewa się na podłogę…
  • Śledź ścieżkę kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby szybciej go znaleźć.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części samochodowych, które najczęściej powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Land Roverze Range Rover Sport.

Teraz, gdy już zidentyfikowałeś przyczynę wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez jakiś czas będziesz mógł dodać więcej oleju, aby uzupełnić poziom, określony przez jego intensywność, ale pamiętaj, że nie jest to długotrwała kuracja i że wyciek może się pogorszyć w każdej chwili. Pokażemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać samodzielnie, korzystając z pewnej wiedzy, narzędzi i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć w swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Land Roverze Range Rover Sport będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Land Rover Range Rover, co robić?

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Land Roverze Range Rover Sport

W tej sytuacji strategia jest dość prosta, wystarczy podnieść Land Rovera Range Rover Sport, jeśli to możliwe idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek idealnie moment obrotowy i sprawdź gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Olej wycieka z filtra oleju mojego Land Rovera Range Rover Sport

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie trzeba go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. Ta sama kontrola, sprawdź na gorąco, czy olej wycieka z twojego Land Rovera Range Rover Sport.

Olej wycieka z presostatu mojego Land Rovera Range Rover Sport

Na koniec, jeśli to twój presostat jest przyczyną wycieku w twoim Land Roverze Range Rover Sport, możesz, w zależności od jego dostępności, dosięgnąć go i bardzo łatwo go zmienić. Aby to osiągnąć, ustaw tackę spustową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść zespół i wykonaj gorący test, aby upewnić się, że nie ma już wycieku oleju z twojego Land Rover Range Rover Sport.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności sugerujemy udanie się do warsztatu naprawczego, ponieważ naprawa będzie wymagała zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Weiterlesen:
Problem z ładowaniem akumulatora Land Rover Range Rover Sport, co robić?

Jeśli potrzebujesz więcej samouczków na temat Land Rovera Range Rover Sport, przejdź do naszej kategorii Land Rover Range Rover Sport.

Ссылка на основную публикацию