Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Land Roverze Range Roverze?

Bycie właścicielem samochodu jest korzystne, często potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na wiele naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu wciąż sprawia nam niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju zwykle nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz rozpoznaj to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Land Roverze Range Rover, dobrze trafiłeś, najpierw pomożemy Ci odkryć przyczynę wycieku oleju, a dodatkowo pomożemy to naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Land Roverze Range Rover

Jeśli zauważysz płyn wyciekający spod Twojego Land Rovera Range Rover, pierwszym działaniem, jakie należy podjąć, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko zidentyfikować jako źródło wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, z pewnością należy: weryfikuj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku skupimy się tylko na przypadku, gdy zauważysz wyciek oleju z Twojego Land Rovera Range Rovera, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, to będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny irytujący zapach.

Weiterlesen:
Przyśpieszające wibracje w Land Roverze Range Rover Sport, co robić?

Nie zawsze jest łatwo odkryć przyczynę wycieku oleju w Land Roverze Range Roverze ze względu na dostęp do bloku silnika, jednak oto kroki, które należy wykonać, aby odkryć źródło oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym spada olej, obszar, z którego wycieka na ziemię…
  • Śledź ścieżkę kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt duża, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wyczyścić blok silnika i jedź, aby móc łatwiej go wyśledzić.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części, które najczęściej powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Land Roverze Range Roverze.

Teraz, gdy już ustaliłeś przyczynę wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez jakiś czas będziesz mógł dodać więcej oleju, aby uzupełnić poziom określony przez jego intensywność, ale pamiętaj, że nie jest to długotrwałe lekarstwo i że wyciek może się pogorszyć za każdym razem. Zademonstrujemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz przeprowadzić sam, korzystając z pewnej wiedzy, narzędzi i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Land Roverze Range Roverze będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Land Roverze Range Rover

W tym scenariuszu procedura jest dość prosta, wystarczy podnieść Land Rovera Range Rovera, jeśli to możliwe idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i zweryfikować gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Sprzęgło ślizga się w moim Land Roverze Range Rover Sport, co robić?

Olej wycieka z filtra oleju mojego Land Rovera Range Rovera

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie trzeba go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtra, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. Ta sama kontrola, sprawdź na gorąco, czy olej wycieka z twojego Land Rovera Range Rovera.

Olej wycieka z przełącznika ciśnienia mojego Land Rovera Range Rovera

Podsumowując, jeśli to twój przełącznik ciśnieniowy jest przyczyną wycieku w twoim Land Roverze Range Rover, możesz, w oparciu o łatwość dostępu, do niego dotrzeć i szybko go zmienić. Aby to zrobić, umieść tackę spustową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby potwierdzić, że nie ma już wycieku oleju z twojego Land Rover Range Rover.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności zachęcamy do udania się do mechanika samochodowego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być przeprowadzona w samotności.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Land Rovera Range Rovera, nie wahaj się zapoznać z naszą kategorią Land Rover Range Rover.

Ссылка на основную публикацию