Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Mercury Mariner?

Posiadanie samochodu jest niezbędne, zazwyczaj potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta kluczowa część naszego rocznego budżetu regularnie powoduje nam komplikacje, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… Prawdę mówiąc, wyciek oleju zwykle nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz Znajdź to. Jeśli jesteś świadomy olej wycieka z Twojego Mercury Mariner, trafiłeś na właściwą stronę, najpierw pomożemy Ci odkryć przyczynę wycieku oleju, a dodatkowo pomożemy to naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju z Twojego Mercury Mariner

Jeśli zauważysz płyn wyciekający spod twojego Mercury Mariner, pierwszym działaniem, jakie należy podjąć, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można dość szybko rozpoznać jako źródło wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, z pewnością należy: weryfikuj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku interesuje nas tylko okoliczność, że z Twojego Mercury Mariner wycieka olej, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów, będzie to raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny irytujący zapach.

Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Mercury Mariner?

Nie zawsze łatwo jest odkryć przyczynę wycieku oleju w Mercury Mariner z powodu przestrzeni w bloku silnika, mimo to oto kroki, które należy wykonać, aby odkryć pochodzenie oleju:

  • Odkryj punkt, w którym olej spada, obszar, z którego wycieka na podłogę…
  • Wróć ścieżką kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt duża, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wyczyścić blok silnika i jedź, aby łatwiej go znaleźć.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części samochodowych, które najczęściej powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w twoim Mercury Mariner.

Teraz, gdy już ustaliłeś przyczynę wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego powagi, ale pamiętaj, że nie jest to rozwiązanie trwałe i wyciek może się nasilić w każdej chwili. Ujawnimy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam, z pewną wiedzą, narzędziami i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć w swoim silniku. Bez względu na powód powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Mercury Mariner będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Mercury Mariner

W tej sytuacji rozwiązanie jest dość proste, wystarczy podnieść Mercury Mariner, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdzić, czy gorący silnika, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Maska utknęła w moim Mercury Mariner, co mogę zrobić?

Olej wycieka z filtra oleju mojego Mercury Mariner

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. To samo sprawdzenie, sprawdzenie na gorąco, czy z Mercury Mariner wycieka olej.

Olej wycieka z przełącznika ciśnienia mojego Mercury Mariner

Wreszcie, jeśli przyczyną przecieku w Mercury Mariner jest wyłącznik ciśnieniowy, możesz, w zależności od łatwości dostępu, dosięgnąć go i bardzo łatwo go zamienić. Aby tak się stało, ustaw tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby upewnić się, że nie ma już wycieku oleju z twój Mercury Mariner.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju wycieku sugerujemy udanie się do technika samochodowego, ponieważ naprawa będzie wymagała zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Mercury Mariner, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii Mercury Mariner.

Ссылка на основную публикацию