Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Peugeot 407 ?

Posiadanie samochodu jest ważne, przez większość czasu potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na wiele naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu regularnie powoduje u nas komplikacje, a jednym z nich jest świadomość wycieku oleju w samochodzie… Tak naprawdę wyciek oleju rzadko jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zauważysz to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Peugeot 407, trafiłeś na właściwą stronę internetową, najpierw wesprzemy Cię w odkryciu źródła wycieku oleju, a dodatkowo w miarę możliwości pomożemy Ci go zaradzić.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Peugeot 407

Jeśli się dowiesz płyn cieknie spod Twojego Peugeota 407, pierwszym właściwym krokiem jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby sprawdzić, czy którykolwiek z nich można szybko rozpoznać jako źródło wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, naprawdę ważne jest, aby: weryfikuj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku skupimy się tylko na przypadku, gdy zauważysz wyciek oleju z Twojego Peugeot 407, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, będzie raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny irytujący zapach.

Weiterlesen:
Gdzie znaleźć bezpiecznik klimatyzacji w Peugeot 407 ?

Nie zawsze łatwo jest odkryć źródło oleju, który wycieka w Peugeot 407 ze względu na dostęp do bloku silnika, jednak oto kroki, które należy wykonać, aby odkryć pochodzenie oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym olej spada, miejsce, z którego wycieka na ziemię…
  • Śledź ścieżkę kapiącego oleju do jego podstawy, jeśli plama jest zbyt ważna, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby łatwiej go wykryć.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części samochodowych, które w większości przypadków powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Peugeot 407.

Teraz, gdy już zidentyfikowałeś źródło wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego stopnia, ale pamiętaj, że nie jest to zabieg długotrwały i wyciek może się nasilić w każdej chwili. Zaprezentujemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewnym know-how, narzędziami i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć na swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Peugeot 407, będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Peugeot 407

W tej sytuacji rozwiązanie jest dość proste, wystarczy podnieść Peugeota 407, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek idealnym momentem i zweryfikować gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Przyspieszenie wibracji w Peugeot 407, co robić ?

Olej wycieka z filtra oleju mojego Peugeota 407

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. W tym celu weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go z umiarem. To samo, sprawdź na gorąco, czy z Twojego Peugeota 407 nie wycieka olej.

Wycieka olej z presostatu mojego Peugeota 407

Wreszcie, jeśli przyczyną wycieku w Twoim Peugeot 407 jest presostat, możesz, w zależności od łatwości dostępu, dosięgnąć go i szybko go wymienić. Aby to osiągnąć, umieść tackę spustową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść zespół i wykonaj gorący test, aby sprawdzić, czy nie ma już wycieku oleju z Twojego Peugeot 407 .

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności sugerujemy udanie się do warsztatu naprawczego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Jeśli chcesz uzyskać więcej samouczków na temat Peugeota 407, przejdź do naszej kategorii Peugeot 407.

Ссылка на основную публикацию