Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim PORSCHE BOXSTER ?

Posiadanie samochodu jest niezbędne, zazwyczaj potrzebujemy go, aby dostać się do naszej pracy i na wiele naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu często powoduje niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… Prawdę mówiąc, wyciek oleju zwykle nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz Znajdź to. Jeśli wiesz o tym wyciek oleju z Twojego PORSCHE BOXSTER, trafiłeś we właściwe miejsce, najpierw pomożemy Ci zlokalizować źródło wycieku oleju, a dodatkowo pomożemy to naprawić, gdy tylko będzie to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim PORSCHE BOXSTER

Jeśli znajdziesz płyn wyciekający spod Twojego PORSCHE BOXSTER, pierwszym krokiem do wykonania jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko rozpoznać jako przyczynę wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, bardzo ważne jest, aby: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku zainteresuje nas tylko to, jeśli stwierdzisz wyciek oleju z Twojego PORSCHE BOXSTERA, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, będzie to raczej w odcieniach bursztynu i będzie miał silny irytujący zapach.

Weiterlesen:
PORSCHE BOXSTER, który przyspiesza sam

Nie zawsze jest łatwo zlokalizować pochodzenie oleju, który wycieka w PORSCHE BOXSTERze ze względu na dostęp do bloku silnika, mimo to oto kroki, których należy przestrzegać, aby zlokalizować źródło oleju:

  • Zlokalizuj punkt, w którym olej spada, obszar, z którego wycieka na ziemię…
  • Wróć drogą kapiącego oleju do jego podstawy, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby móc go szybciej zidentyfikować.
  • To może ci pomóc, oto lista części samochodowych, które przez większość czasu powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim PORSCHE BOXSTER.

Teraz, gdy już zidentyfikowałeś źródło wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego powagi, ale musisz wiedzieć, że nie jest to rozwiązanie trwałe i wyciek może się nasilać za każdym razem. Pokażemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewną wiedzą, narzędziami i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć w swoim silniku. Bez względu na powód powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w PORSCHE BOXSTER będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w PORSCHE BOXSTER

W tej sytuacji technika jest dość prosta, wystarczy podnieść PORSCHE BOXSTERa, w miarę możliwości idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdzić gorąco silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Gorący terkot silnika w moim PORSCHE BOXSTER

Olej wycieka z filtra oleju mojego PORSCHE BOXSTER

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. Ta sama ocena, sprawdź na gorąco, czy olej wycieka z twojego PORSCHE BOXSTER.

Olej wycieka z presostatu mojego PORSCHE BOXSTER

Podsumowując, jeśli to twój wyłącznik ciśnieniowy jest przyczyną wycieku w twoim PORSCHE BOXSTER, możesz, w zależności od jego dostępności, dosięgnąć go i łatwo go zamienić. Aby tak się stało, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby potwierdzić, że nie ma już wycieku oleju z twojego PORSCHE BOXSTER.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności sugerujemy udanie się do technika samochodowego, ponieważ naprawa będzie wymagała zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby można ją było przeprowadzić samodzielnie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące PORSCHE BOXSTER, nie wahaj się zajrzeć do naszej kategorii PORSCHE BOXSTER.

Ссылка на основную публикацию