Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Volkswagen Polo 4 ?

Posiadanie samochodu jest niezbędne, często potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta kluczowa część naszego rocznego budżetu często powoduje komplikacje, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju prawie nigdy nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli nie t ją rozpoznać. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Volkswagen Polo 4, dobrze trafiłeś, po pierwsze pomożemy Ci odkryć źródło wycieku oleju, a po drugie pomożemy Ci go naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Volkswagen Polo 4

Jeśli odkryjesz płyn wyciekający spod Twojego Volkswagena Polo 4, pierwszym właściwym posunięciem jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby sprawdzić, czy którykolwiek z nich można szybko zdefiniować jako źródło nieszczelności. Aby ograniczyć ryzyko, zdecydowanie należy: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby uniknąć ryzyka uszkodzenia silnika.

W naszej sytuacji interesuje nas tylko okoliczność, że wykryjesz wyciek oleju z Twojego Volkswagen Polo 4, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, to będzie być raczej w odcieniach bursztynu i będzie mieć silny irytujący zapach.

Nie jest łatwo znaleźć źródło oleju, który wycieka w Volkswagen Polo 4 z powodu miejsca w bloku silnika, jednak oto proste kroki, których należy przestrzegać, aby odkryć źródło oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym olej spada, obszar, z którego wycieka na podłogę…
  • Śledź ścieżkę kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt duża, nie zastanawiaj się dwa razy, aby wyczyścić blok silnika i jedź, aby łatwiej go odkryć.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części samochodowych, które w większości przypadków powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.
Weiterlesen:
Jak wyregulować hamulec ręczny w Volkswagen Polo 6 ?

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Volkswagen Polo 4.

Teraz, gdy już znalazłeś źródło wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego stopnia, ale pamiętaj, że nie jest to trwały środek i że wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Ujawnimy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać samodzielnie, korzystając z wiedzy, narzędzi i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć w swoim silniku. Bez względu na powód powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Volkswagen Polo 4 będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Volkswagen Polo 4

W tej sytuacji strategia jest dość prosta, wystarczy podnieść Volkswagen Polo 4, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdzić gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Olej wycieka z filtra oleju mojego Volkswagena Polo 4

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. Ta sama ocena, sprawdź na gorąco, czy z Twojego Volkswagen Polo 4 wycieka olej.

Olej wycieka z presostatu mojego Volkswagena Polo 4

Na koniec, jeśli to wyłącznik ciśnieniowy jest przyczyną wycieku w Twoim Volkswagen Polo 4, możesz, w zależności od jego dostępności, szybko do niego dotrzeć i zmienić. Aby to zrobić, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy presostat, wyczyść zespół i wykonaj gorącą kontrolę, aby sprawdzić, czy z Twojego Volkswagena nie wycieka już olej Polo 4.

Weiterlesen:
Kiedy wymienić filtr cząstek stałych w Volkswagen Polo 3 ?

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju wycieku radzimy udać się do technika samochodowego, ponieważ naprawa będzie wymagała zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Jeśli masz jakieś dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 4, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 4.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector