Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Volkswagen Polo 5 ?

Posiadanie samochodu jest niezbędne, często potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu nieustannie wywołuje u nas niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… Prawdę mówiąc, wyciek oleju zwykle nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zrobisz rozpoznać to. Jeśli wiesz o tym wyciek oleju w Twoim Volkswagen Polo 5, dobrze trafiłeś, po pierwsze pomożemy Ci zlokalizować przyczynę wycieku oleju, a po drugie pomożemy Ci to naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Volkswagen Polo 5

Jeśli znajdziesz płyn wyciekający spod Twojego Volkswagena Polo 5, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko określić jako przyczynę wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, naprawdę konieczne jest: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku skupimy się tylko na tym, gdy zauważysz wyciek oleju z Twojego Volkswagen Polo 5, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i będzie miał odcienie od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, będzie być raczej w odcieniach bursztynu i będzie mieć silny irytujący zapach.

Nie zawsze łatwo jest zlokalizować przyczynę wycieku oleju w Volkswagen Polo 5 z powodu miejsca w bloku silnika, jednak oto kroki, które należy wykonać, aby zlokalizować pochodzenie oleju:

  • Odkryj miejsce, w którym olej spada, miejsce, z którego wycieka na ziemię…
  • Wróć drogą kapiącego oleju do podstawy, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby móc go bez trudu zidentyfikować.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części, które w większości przypadków powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.
Weiterlesen:
Mój Volkswagen Polo 6 ciągnie w lewo, co robić ?

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Volkswagen Polo 5.

Teraz, gdy już znalazłeś przyczynę wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez jakiś czas będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego stopnia, ale powinieneś wiedzieć, że nie jest to długotrwałe leczenie i że wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Prawdopodobnie zademonstrujemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać samodzielnie, korzystając z pewnej wiedzy, narzędzi i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć w swoim silniku. Bez względu na powód powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Volkswagen Polo 5, będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Volkswagen Polo 5

W tej sytuacji rozwiązanie jest dość proste, wystarczy podnieść Volkswagen Polo 5, jeśli to możliwe całkowicie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdzić stan gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Olej wycieka z filtra oleju mojego Volkswagena Polo 5

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. To samo sprawdzenie, sprawdź na gorąco, czy z Twojego Volkswagen Polo 5 wycieka olej.

Olej wycieka z presostatu mojego Volkswagena Polo 5

Na koniec, jeśli to Twój presostat jest przyczyną wycieku w Twoim Volkswagen Polo 5, możesz, w oparciu o jego dostępność, bardzo łatwo go dosięgnąć i wymienić. Aby to osiągnąć, ustaw tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy presostat, wyczyść zespół i wykonaj gorący test, aby sprawdzić, czy z Twojego Volkswagen Polo nie wycieka już olej 5.

Weiterlesen:
Jak zainstalować radio samochodowe w moim Volkswagen Polo 4?

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności zalecamy udanie się do warsztatu naprawczego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby można ją było przeprowadzić samodzielnie.

Jeśli masz dodatkowe pytania dotyczące Volkswagen Polo 5, nie wahaj się skonsultować z naszą kategorią Volkswagen Polo 5.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector