Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Volkswagen Polo 6 ?

Bycie właścicielem pojazdu jest ważne, zazwyczaj potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu często powoduje niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju prawie nigdy nie jest łagodny i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli nie go znaleźć. Jeśli wiesz o tym wyciek oleju w Twoim Volkswagen Polo 6, trafiłeś na właściwą stronę internetową, najpierw wesprzemy Cię w odkryciu przyczyny wycieku oleju, a dodatkowo w miarę możliwości pomożemy Ci go naprawić.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Volkswagen Polo 6

Jeśli zobaczysz płyn wyciekający spod Twojego Volkswagena Polo 6, pierwszym działaniem, które należy podjąć, jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby sprawdzić, czy którykolwiek z nich można dość szybko określić jako źródło nieszczelności. Aby ograniczyć ryzyko, absolutnie konieczne jest: sprawdzaj poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

W naszych okolicznościach skupimy się tylko na sytuacji, w której wykryjesz wyciek oleju ze swojego Volkswagen Polo 6, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej ze skrzyni biegów, to będzie być raczej w odcieniach bursztynu i będzie mieć silny irytujący zapach.

Nie zawsze łatwo jest odkryć przyczynę wycieku oleju w Volkswagen Polo 6 ze względu na dostęp do bloku silnika, mimo to oto kroki, których należy się trzymać, aby odkryć pochodzenie oleju:

  • Znajdź punkt, w którym olej spada, miejsce, z którego wycieka na ziemię…
  • Wróć ścieżką kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby móc go wyśledzić przy mniejszym wysiłku.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części, które w większości przypadków powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.
Weiterlesen:
Jak zainstalować czujniki parkowania w Volkswagen Polo 5 ?

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Volkswagen Polo 6.

Teraz, gdy już znalazłeś przyczynę wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez jakiś czas będziesz mógł dodać więcej oleju, aby uzupełnić poziom, w zależności od jego nasilenia, ale pamiętaj, że nie jest to długotrwała odpowiedź i że wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Zademonstrujemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać samodzielnie, korzystając z pewnej wiedzy, narzędzi i w zależności od dostępności, jaką będziesz mieć w swoim silniku. W każdym razie powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Volkswagen Polo 6, będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Volkswagen Polo 6

W tym scenariuszu procedura jest dość prosta, wystarczy podnieść Volkswagen Polo 6, jeśli to możliwe idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdzić gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Olej wycieka z filtra oleju mojego Volkswagena Polo 6

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie trzeba go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. To samo sprawdzenie, sprawdź na gorąco, czy z Twojego Volkswagen Polo 6 wycieka olej.

Olej wycieka z presostatu mojego Volkswagena Polo 6

Wreszcie, jeśli to wyłącznik ciśnieniowy jest przyczyną wycieku w Twoim Volkswagen Polo 6, możesz, w zależności od jego dostępności, dosięgnąć go i bardzo łatwo go wymienić. Aby to zrobić, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy presostat, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby potwierdzić, że nie ma już wycieku oleju z Twojego Volkswagena Polo 6.

Weiterlesen:
Problem z automatyczną skrzynią biegów Volkswagen Polo 3 ?

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju wycieku radzimy udać się do technika samochodowego, ponieważ naprawa będzie wymagała zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być wykonana samodzielnie.

Jeśli chcesz więcej przewodników po Volkswagen Polo 6, przejdź do naszej kategorii Volkswagen Polo 6.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector