Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Volkswagenie Golfie 3 ?

Posiadanie samochodu jest niezbędne, zazwyczaj potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na większość naszych codziennych podróży. Ta ważna część naszego rocznego budżetu wciąż wywołuje u nas niespodzianki, a świadomość wycieku oleju w Twoim samochodzie jest jedną z nich… Rzeczywiście, wyciek oleju prawie nigdy nie jest łagodny i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli tego nie zauważysz. to. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Volkswagenie Golfie 3, trafiłeś na właściwą stronę internetową, najpierw wesprzemy Cię w odkryciu źródła wycieku oleju, a dodatkowo pomożemy Ci go naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Volkswagenie Golfie 3

Jeśli znajdziesz płyn wyciekający spod Twojego Volkswagena Golfa 3, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko zidentyfikować jako źródło nieszczelności. Aby ograniczyć ryzyko, zdecydowanie konieczne jest: sprawdzaj swoje poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

W naszym przypadku skupimy się tylko na sytuacji, w której wykryjesz wyciek oleju ze swojego Volkswagena Golfa 3, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i w odcieniach od brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów, to będzie być raczej w odcieniach bursztynu i będzie mieć silny nieprzyjemny zapach.

Weiterlesen:
Świeci się kontrolka ABS w Volkswagenie Golfie 5, co robić ?

Nie zawsze łatwo jest odkryć pochodzenie oleju, który wycieka w Volkswagenie Golfie 3 z powodu miejsca w bloku silnika, mimo to oto kroki, których należy przestrzegać, aby odkryć pochodzenie oleju:

  • Zlokalizuj miejsce, w którym olej spada, miejsce, z którego wycieka na ziemię…
  • Wróć drogą kapiącego oleju do jego źródła, jeśli plama jest zbyt duża, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby łatwiej go zlokalizować.
  • Aby Ci pomóc, oto lista części samochodowych, które najczęściej powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Volkswagenie Golfie 3.

Teraz, gdy już zidentyfikowałeś źródło wycieku oleju, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej olejku, w zależności od jego nasilenia, ale pamiętaj, że nie jest to długotrwała kuracja i wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Prawdopodobnie przedstawimy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewnym know-how, narzędziami i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć na swoim silniku. Bez względu na powód powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Volkswagenie Golfie 3 będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Volkswagen Golf 3

W tym scenariuszu rozwiązanie jest dość proste, wystarczy podnieść Volkswagena Golfa 3, jeśli możesz idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek idealnym momentem i zbadać gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Weiterlesen:
Jak zdjąć felgę z Volkswagena Golfa 8 ?

Olej wycieka z filtra oleju mojego Volkswagena Golfa 3

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, wystarczy go wymienić. Aby to zrobić, weź klucz do filtrów, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przykleja się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go umiarkowanie. Ten sam test, na gorąco sprawdź, czy z Twojego Volkswagena Golfa 3 nie wycieka olej.

Wyciek oleju z presostatu mojego Volkswagena Golfa 3

Podsumowując, jeśli przyczyną wycieku w Twoim Volkswagenie Golfie 3 jest presostat, możesz go łatwo dosięgnąć i wymienić. Aby to zrobić, umieść tackę ociekową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy przełącznik ciśnienia, wyczyść całość i wykonaj gorący test, aby sprawdzić, czy nie ma już wycieku oleju z twojego Volkswagen Golf 3.

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności zachęcamy do udania się do mechanika samochodowego, ponieważ naprawa będzie wymagała zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być przeprowadzona samodzielnie.

Więcej wskazówek na temat Volkswagena Golfa 3 znajdziesz w kategorii Volkswagen Golf 3.

Ссылка на основную публикацию