Cmr24.pl

Autoklub
Рейтинг статьи
1 звезда2 звезды3 звезды4 звезды5 звезд

Jak naprawić wyciek oleju w moim Volkswagenie Golfie 7 ?

Posiadanie samochodu jest ważne, często potrzebujemy go, aby dostać się do pracy i na prawie wszystkie codzienne podróże. Ta kluczowa część naszego rocznego budżetu często powoduje komplikacje, a świadomość wycieku oleju w samochodzie jest jedną z nich… W rzeczywistości wyciek oleju prawie nigdy nie jest nieszkodliwy i może szybko doprowadzić do uszkodzenia silnika, jeśli nie go znaleźć. Jeśli jesteś świadomy wyciek oleju w Twoim Volkswagenie Golfie 7, trafiłeś na właściwą stronę, po pierwsze pomożemy Ci znaleźć przyczynę wycieku oleju, a po drugie pomożemy Ci to naprawić, jeśli to możliwe.

Identyfikacja źródła wycieku oleju w Twoim Volkswagenie Golfie 7

Jeśli zobaczysz płyn wyciekający spod Twojego Volkswagena Golfa 7, pierwszą rzeczą do zrobienia jest sprawdzenie wszystkich poziomów (wspomaganie kierownicy, olej silnikowy, płyn hamulcowy, płyn chłodzący), aby dowiedzieć się, czy którykolwiek z nich można szybko zidentyfikować jako przyczynę wycieku. Aby ograniczyć ryzyko, bezwzględnie wymagane jest: sprawdzaj poziomy co 2 tygodnie, aby zapobiec ryzyku uszkodzenia silnika.

W naszych okolicznościach skupimy się tylko na sytuacji, w której z Twojego Volkswagena Golfa 7 wycieka olej, jeśli chodzi o olej silnikowy, płyn będzie dość lepki i będzie miał odcienie od brązu do czerni, a jeśli jest to olej do skrzyni biegów, będzie być raczej w odcieniach bursztynu i będzie mieć silny nieprzyjemny zapach.

Nie zawsze łatwo jest znaleźć przyczynę wycieku oleju w Volkswagenie Golfie 7 z powodu miejsca w bloku silnika, niemniej jednak oto wskazówki, których należy się trzymać, aby znaleźć pochodzenie oleju:

  • Znajdź punkt, w którym olej spada, miejsce, z którego wycieka na podłogę…
  • Wróć drogą kapiącego oleju do jego podstawy, jeśli plama jest zbyt ważna, nie wahaj się wyczyścić bloku silnika i jedź, aby łatwiej go wyśledzić.
  • Aby Cię poprowadzić, oto lista części samochodowych, które przez większość czasu powodują wyciek oleju z samochodu: korek spustowy i jego uszczelka; jedna z twoich uszczelek skrzyni korbowej; przełącznik ciśnienia oleju; filtr oleju; korek spustowy skrzyni biegów; pierścienie uszczelniające przekładni.
Weiterlesen:
Mój Volkswagen Golf 6 zjeżdża w prawo, co robić ?

Jeśli to możliwe, napraw część, która spowodowała wyciek oleju w Twoim Volkswagenie Golfie 7.

Teraz, gdy odkryłeś przyczynę wycieku oleju, czas zabrać się do pracy. Oczywiście przez chwilę będziesz mógł dolać więcej oleju, w zależności od jego stopnia, ale pamiętaj, że nie jest to trwała kuracja i wyciek może się w każdej chwili pogorszyć. Pokażemy Ci naprawy, które naszym zdaniem możesz wykonać sam z pewną wiedzą, narzędziami i zgodnie z dostępnością, jaką będziesz mieć w swoim silniku. Bez względu na powód powinieneś o tym wiedzieć po naprawieniu wycieku oleju w Volkswagenie Golfie 7 będziesz musiał wymienić olej w silniku lub skrzyni biegów.

Wyciek oleju z korka spustowego i jego uszczelki w Volkswagen Golf 7

W tej sytuacji technika jest dość prosta, wystarczy podnieść Volkswagena Golfa 7, w miarę możliwości idealnie poziomo, wyjąć korek spustowy, spuścić olej silnikowy, wymienić uszczelkę spustową, dokręcić korek odpowiednim momentem i sprawdzić gorący silnik, aby upewnić się, że wyciek został naprawiony.

Olej wycieka z filtra oleju mojego Volkswagena Golfa 7

W przypadku, gdy twój wyciek oleju pochodzi z filtra oleju, w zasadzie będziesz musiał go wymienić. Aby tak się stało, weź klucz do filtra, wyjmij stary filtr, upewniając się, że uszczelka nie przyklei się do silnika, załóż nowy filtr i dokręć go z umiarem. To samo sprawdzenie, na gorąco sprawdź, czy z Twojego Volkswagena Golfa 7 nie wycieka olej.

Wyciek oleju z presostatu mojego Volkswagena Golfa 7

Na koniec, jeśli to twój presostat jest przyczyną wycieku w Twoim Volkswagenie Golfie 7, możesz, w oparciu o łatwość dostępu, łatwo go dosięgnąć i zmienić. Aby to zrobić, umieść tackę spustową pod częścią, odłącz przewód elektryczny, wyjmij część, szybko przestaw nowy presostat, wyczyść zespół i wykonaj gorącą kontrolę, aby sprawdzić, czy z Twojego Volkswagena Golfa nie wycieka już olej 7.

Weiterlesen:
Jak zmienić lusterko boczne w moim Volkswagenie Golfie 2?

W przypadku jakiegokolwiek innego rodzaju nieszczelności zalecamy udanie się do mechanika samochodowego, ponieważ naprawa wymaga zbyt dużej wiedzy i narzędzi, aby mogła być przeprowadzona w spokoju.

Jeśli masz jakieś pytania dotyczące Volkswagena Golfa 7, skonsultuj się z naszą kategorią Volkswagen Golf 7.

голоса
Рейтинг статьи
Ссылка на основную публикацию
Adblock
detector